Miliony ludzi nie dostaną WYPŁATY! Bo nie wzięli trzeciej dawki szczepionki

2022-01-21 9:58

Musisz odbyć kwarantannę i z tego powodu nie pójdziesz do pracy? Nie dostaniesz pensji za czas siedzenia w domu, jeżeli nie przyjąłeś trzeciej dawki szczepionki na koronawirusa. Takie zasady obowiązują teraz w Niemczech! Prasa alarmuje - miliony pracowników nie zobaczą należnej im wypłaty za czas kwarantanny.

Osoby pracujące w Niemczech, w tym Polacy, mogą nie dostać wypłaty! Powód? Przepisy dotyczące kwarantanny. Jak piszą "Bild" i "Tagesspiegel", nowe zasady będą dotyczyć nie tylko pracowników, którzy w ogóle nie są zaszczepieni na koronawirusa, ale również tych, którzy przyjęli tylko dwie pierwsze dawki, przy czym druga została podana ponad trzy miesiące wcześniej. Jeśli takie osoby muszą odbyć teraz kwarantannę i z tego powodu nie są w stanie pojawić się w miejscu pracy, nie otrzymają z tego tytułu żadnej finansowej rekompensaty w ramach wynagrodzenia. Do tej pory zasada "nie zaszczepiłeś się - nie dostajesz wynagrodzenia za kwarantannę" dotyczyła w Niemczech wyłącznie osób niezaszczepionych ani jedną dawką szczepionki na Covid-19.

NIE PRZEGAP: Od dziś fryzjerzy tylko dla zaszczepionych! Przepustka Covid-19

NIE PRZEGAP: Benedykt XVI tuszował pedofilię w Kościele! "11-latek zmuszony do seksu oralnego"

Sonda
Czy osoby odmawiające szczepienia przeciw Covid-19 powinny stracić część pensji za okres przebywania na kwarantannie?

Teraz kłopoty będą mieć także ci, którzy nie zdecydowali się na trzecią dawkę lub nie zdążyli jej z jakichś względów przyjąć. „Milionom pracowników grozi utrata zarobków w czasie odbywania kwarantanny” – ostrzega "Tagesspiegel". „Brak szczepionki przypominającej Covid-19 prowadziłby wówczas do wykluczenia roszczenia o rekompensatę (...)” – cytuje „Bild” treść raportu komisji ekspertów pracującej na zlecenie Bundestagu.

NIE PRZEGAP: Książę tonie w MILIONOWYM długu! Skandal w rodzinie królewskiej

NIE PRZEGAP: Będzie 99-procentowy podatek?! Znamy listę osób, które mogą go zapłacić

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Regiony Europy zachwycają. Nam zaimponujesz 8/10

Pytanie 1 z 10
Andaluzja to region w...
COVID-19 - poród w czasie pandemii, prawa rodziców, kwarantanna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE