Od dziś fryzjerzy tylko dla zaszczepionych! Przepustka Covid-19

2022-01-20 18:26
paszport covidowy
Autor: Getty Images

Niezaszczepieni nie mogą już pójść do fryzjera. Nie wejdą też do gabinetu kosmetycznego, a także nie zostaną wpuszczeni do... więzienia, oczywiście chodzi tutaj o widzenie z osadzonym. Takie przepisy właśnie weszły w życie we Włoszech. W kraju tym już wcześniej obowiązywał szereg bardzo ostrych restrykcji wobec niezaszczepionych. Jesteś za czy przeciw? Głosuj w sondzie i komentuj!

Jeśli nie zaszczepiłeś się przeciwko koronawirusowi, nie zostaniesz wpuszczony do zakładu fryzjerskiego. To samo dotyczy gabinetu kosmetycznego, a także widzenia z krewnym czy znajomym odsiadującym karę w więzieniu. Takie przepisy właśnie weszły w życie we Włoszech. W kraju tym już wcześniej obowiązywał szereg bardzo ostrych restrykcji wobec niezaszczepionych, a to jeszcze nie koniec, bo od lutego mają zostać wprowadzone kolejne. Póki co "paszport covidowy" we Włoszech trzeba okazać w lokalach gastronomicznych, środkach transportu, w placówkach kultury, obiektach sportowych, na imprezach zbiorowych, w hotelach. Od lutego także w banku, w większości sklepów niespożywczych i na poczcie z wyjątkiem odbierania tam renty lub emerytury.

NIE PRZEGAP: Arcybiskup szczerze o szczepionkach! Powołał się na JezusaNIE PRZEGAP: Niedługo KONIEC pandemii koronawirusa? Naukowcy dali nadzieję

Sonda
Czy jesteś za obowiązkowymi obostrzeniami wśród niezaszczepionych?

Kary za wpuszczanie niezaszczepionych wynoszą od 400 do 1000 euro. We Włoszech organizowane są protesty przeciwko restrykcjom, a na ulice wychodzą tysiące niezadowolonych. Ale są i zadowoleni. Podobno tylko 10 proc. fryzjerów nie popiera nowych przepisów, a to dlatego, że ich wprowadzenie pozwala im uniknąć zamykania zakładów z powodu pandemii.

NIE PRZEGAP: Rosja zaatakuje nie tylko Ukrainę? Prezydent mówi o też o krajach NATO

NIE PRZEGAP: Aborcja podstawowym prawem obywatela Unii? Jest nowy projekt

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Regiony Europy zachwycają. Nam zaimponujesz 8/10

Pytanie 1 z 10
Andaluzja to region w...
LOCKDOWN dla niezaszczepionych? Jeżeli rząd to wprowadzi, będzie REWOLUCJA na ulicach | KOMENTERY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE