Modelka wygrała prestiżowe zawody, choć... je zupę używając stopy. Czemu? [WIDEO]

2020-01-29 15:54 PMar
Modelka je zupę stopą
Autor: Twitter / TVVnoticias Modelka je zupę stopą

Meksykanka Ana Gabriela Molina wygrała niedawno wybory miss w swojej rodzinnej miejscowości Nanchital. To predysponuje są do startu w wyborach stanowych Miss Veracruz, skąd wiedzie już prosta droga do ogólnokrajowego finału Miss Meksyku. Historia, jakich wiele? Otóż niekoniecznie, gdyż 24-letnia modelka cierpi na rzadką chorobę, przez którą... urodziła się bez obu rąk!

Kobieta urodziła się z bardzo rzadkim schorzeniem o nazwie amelia, które objawia się brakiem kończyny lub kończyn. Z takową urodził się słynny mówca motywacyjny Nick Vujcic z Australii, który nie ma zarówno rąk jak i nóg. Również Ana Gabriela Molina wygłasza takowe (ma ku temu podstawy, ponieważ skończyła na studiach psychologię) oraz działa na rzecz wykluczonych z powodu niepełnosprawności. Od jakiegoś czasu zaczęła pracować okazjonalnie jako modelka dla marek odzieżowych, i to pchnęło ją do zgłoszenia się do wyborów miss w swoim mieście. Wygrała je, choć nie miała żadnej taryfy ulgowej i brała udział w tych samych konkurencjach co reszta uczestniczek.

24-latka nie ma problemu z radzeniem w sobie w życiu. W opublikowanym przez wenezuelską telewizję nagraniu widać, jak nietypowo je zupę (łyżkę trzyma w stopie):

W rozmowie z Reutersem kobieta podkreśliła, że nie ma już problemów ze swoją chorobą i czuje się dokładnie tak, jak każda inna osoba, zaś swojego stanu nie traktuje jak niepełnosprawności. Jak wspominała: 

– Miałam trudny czas, gdy zadawałam sobie pytanie: dlaczego ja? Ale stawiłam czoła wszystkiemu, co spotkało mnie w życiu. I dzisiaj jestem właśnie tutaj!