Nawigacja zwiodła go na zawalony most. Rodzina zabitego pozywa!

i

Autor: Shutterstock; gofundme.com

Kto wygra proces?

Nawigacja zwiodła go na zawalony most. Rodzina zabitego pozywa!

2023-09-21 11:00

Zaufał nawigacji samochodowej i... wjechał na most, który zawalił się lata temu, ginąc na miejscu. Rodzina zabitego w tym tragicznym wypadku Philipa Paxsona (+47 l.) pozywa teraz zarówno technologicznego giganta Google, jak i zarządców przeprawy. Krewni ofiary twierdzą, że informacje o tym, iż most już nie istnieje, były wysyłane do Google, ale nic z tym nie zrobiono. Kto wygra ten proces? Kto ma rację?

Nawigacja zaprowadziła kierowcę na zniszczony most. Żona zabitego w wypadku 47-latka pozywa Google i zarządcę terenu

Chyba każdemu kierowcy zdarzyło się zostać dosłownie wyprowadzonym w pole przez nawigację samochodową. Są nawet przypadki wjeżdżania do rzeki przez nieostrożnych i zbyt ufającym GPS kierującym. Niestety, bywa też, że takie przypadki kończą się tragicznie. Tak było 30 września 2022 roku w Stanach Zjednoczonych. Philip Paxson wieczorem wracał do domu z przyjęcia urodzinowego swojej najstarszej córki. Jechał przez Karolinę Północną w rejonie Hickory i Snow Creek. Nie znał tej okolicy, więc włączył nawigację na Google Maps. Było już ciemno. Nawigacja zaprowadziła 47-latka do mostu nad rzeką. Niestety, most ten był mocno uszkodzony od lat i praktycznie nie istniał. Zawalił się podczas powodzi jeszcze w 2013 roku i nie tylko nie został naprawiony, ale nawet zabezpieczony. Mężczyzna nie zdążył wyhamować i jego jeep spadł sześć metrów w dół prosto w koryto rzeki. Kierowca zginął na miejscu.

"Nie mogę pojąć, jak osoby odpowiedzialne za wskazówki GPS i most mogły zachować się z tak niewiele szacunku dla życia"

„Nasze dziewczynki pytają, jak i dlaczego zginął ich tatuś, i brakuje mi słów, które mogą zrozumieć, ponieważ jako dorosła osoba nadal nie mogę pojąć, jak osoby odpowiedzialne za wskazówki GPS i most mogły zachować się z tak niewiele szacunku dla życia ludzkiego” – mówi dziś żona zabitego kierowcy, Alicia Paxson, matka dwójki ich dzieci cytowana przez New York Post. Kobieta postanowiła pozwać nie tylko Google, ale i zarządców mostu, choć firma, która go budowała, już nie istnieje. Jest jednak zarządca terenu i to przedsiębiorstwo zostało wymienione w pozwie. Pozywająca podaje, że Google był informowany o tym, by zaktualizował informacje na mapach, ale nie zrobił tego. pozostaje czekać na to, co o tej sprawie powie sąd.

Sonda
Czy korzystasz z nawigacji w samochodzie?

Najsłynniejsze mosty na świecie. Czy wiesz, gdzie się znajdują?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się ten most?
Tower Bridge w Londynie
Nastolatka spadła z mostu Poniatowskiego w Warszawie. W akcji śmigłowiec LPR i łódź ratunkowa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany