Nie żyje najlepsza przyjaciółka królowej Elżbiety. Pomagała się jej wymykać z pałacu!

i

Autor: Dominic Lipinski/AP Nie żyje najlepsza przyjaciółka królowej Elżbiety. Pomagała się jej wymykać z pałacu!

Smutne wieści

Nie żyje najlepsza przyjaciółka królowej Elżbiety. Pomagała jej wymykać się z pałacu!

2023-01-31 14:27

W zeszłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Lady Rupert Nevill, najbliższa przyjaciółka królowej Elżbiety II. "Micky", bo tak była pieszczotliwie nazywana, znała monarchinię od dzieciństwa – razem się wychowywały, bawiły, balowały i uciekały z królewskiego pałacu, by zaznać "normalnego" życia. Ich przyjaźń przetrwała do samego końca.

To ona pomagała królowej Elżbiecie II wymykać się w przebraniu z pałacu i smakować "normalnego" życia – panie były kiedyś widziane, jak trzymając się pod ręce i chichocząc czekają do kasy biletowej teatru w Brighton. To jej dom stał się miejscem schadzek dla siostry Elżbiety, Małgorzaty, gdy ta miała gorący i burzliwy romans z Peterem Townsendem. To ona była powierniczką królowej i jej zaufanym człowiekiem. 

To ona była najbliższą przyjaciółką Elżbiety II

Zaledwie kilka miesięcy po śmierci królowej Elżbiety II, z Wielkiej Brytanii napłynęły kolejne smutne wieści. W ubiegłym tygodniu, w wieku 97 lat, zmarła Lady Rupert Nevill, najlepsza przyjaciółka brytyjskiej monarchini. Jak przypomina "Daily Mail", Lady Nevill urodziła się jako Camilla Wallop, córka dziewiątego hrabiego Portsmouth. Najbliżsi nazywali ją "Micky", a w tym gronie była oczywiście Elżbieta II. W 1944 roku "Micky" wyszła za mąż za Lorda Ruperta Nevilla, a ich dom małżeński Horsted Place w Uckfield w East Sussex był często odwiedzany przez Elżbietę II i księcia Filipa.

Król Karol III pożegna przyjaciółkę matki?

"Lady Rupert z wzajemnością kochała Elżbietę i miała na nią ogromny wpływ" – mówi źródło bliskie Buckingham, na które powołuje się "Daily Mail". Uroczystości pogrzebowe kobiety są zaplanowane na przyszły tydzień. Mają wziąć w nich udział starsi członkowie rodziny królewskiej.

Sonda
Czy chciał/a/byś, żeby w Polsce była rodzina królewska?
Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany