Nie żyje Winston Groom. Autor kultowej powieści, która dała sławę Tomowi Hanksowi

2020-09-18 13:33 MW
 Winston Groom - Forrest Gump. Nie żyje autor kultowej powieści
Autor: AP, EAST NEWS Winston Groom - Forrest Gump. Nie żyje autor kultowej powieści

Smutne wieści zza Atlantyku. Nie żyje Winston Groom, autor powieści „Forrest Gump”, która zaadaptowana na film rozbiła bank na rozdaniu Oscarów w 1994 roku. O śmierci pisarza poinformowała burmistrzyni Fairhope w stanie Alabama.

W wieku 77 lat zmarł pisarz Winston Groom, autor bestsellerowej powieści „Forrest Gump”. Burmistrzyni Karin Wilson z Fairhope w stanie Alabama przekazała w mediach społecznościowych. - Choć zostanie zapamiętany za stworzenie „Forresta Gumpa”, Winston Groom był utalentowanym dziennikarzem i znanym historykiem Ameryki. Nasze serca i modlitwy są skierowane dla jego bliskich i rodziny - powiedział gubernator Alabamy Kay Ivey w oświadczeniu.

Gdyby streścić życie Grooma, przypomina on bohatera swojej najsłynniejszej książki, Forresta Gumpa. Bohater powieści, Gump, gra w piłkę nożną pod okiem Paula „Beara” Bryanta na Uniwersytecie Alabama, służy w Wietnamie i rozpoczyna duży biznes związany z krewetkami. W filmie z 1994 roku w  reżyserii Roberta Zemeckisa jest jednak sporo odstępstw od książki. Gump nie był matematykiem, tak jak w książce. Groom powiedział, że wyobraził sobie Johna Goodmana w roli jego samego - wraz z jego wulgaryzmami i większością jego życia seksualnego. - W filmie usunęli niektóre ostre wątki - mówił Groom w New York Times w 1994 roku.

Oprócz „Forresta Gumpa” Groom był autorem literatury faktu. Interesował się różnymi tematami, głównie historycznymi - pisał o wojnie secesyjnej, I wojnie światowej. Jedną z publikacji poświęcił futbolowi - drużynie Alabama Crimson Tide. Jego ostatnia książka została wydana w 2016 roku pt. „El Paso”. 

Książki z USA w darze dla Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.