pies upały

i

Autor: źródło Pixabay

Projekt ustawy zatwierdzony

Nowe kary dla właścicieli psów! Setki tysięcy grzywny i trzy lata więzienia

2022-08-17 7:50

Ogromne kary pieniężne i nawet trzy lata więzienia. W Hiszpanii radykalnie zaostrzono kary dla nieodpowiedzialnych właścicieli psów. Karalne będzie między innymi wykorzystywanie zwierząt przez ulicznych żebraków. Opiekun psa będzie też musiał obowiązkowo przejść bezpłatne szkolenie. Dobry pomysł?

Nowe prawo dotyczące właścicieli psów. Ogromne kary pieniężne i trzy lata więzienia za nieodpowiednią opiekę

Kary za znęcanie się nad zwierzętami często wydają nam się zbyt niskie, a właściciele psów bywają skrajnie nieodpowiedzialni. Tymczasem władze Hiszpanii postanowiły niedawno zaostrzyć prawo dotyczące opieki nad zwierzętami. Na początku sierpnia zatwierdzony został w tym kraju projekt ustawy o ochronie i dobrostanie zwierząt. „Kładzie kres bezkarności sprawców maltretowania i nakłada na nich kary więzienia i kary pieniężne, które mogą sięgnąć 200 tys. euro” -powiedziała w telewizji pTVE minister ds. praw społecznych i sekretarz generalna Podemos Ione Belarra. Zmieniono nawet prawny status zwierząt, określając je w ustawie jako „istoty żywe obdarzone wrażliwością”. Co przewiduje ustawa, którą przegłosowano w Hiszpanii?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rodzice poili małe dziecko wódką! Wszystko się nagrało. WIDEO

PRZECZYTAJ TAKŻE: J Lo przygarnęła męża do swojego gniazdka! Oszczędna gwiazda nie kupi nowej willi

Sonda
Czy prawo dotyczące właścicieli psów powinno zostać w ten sposób zaostrzone także w Polsce?

Jak podaje dziennik „Okdiario”, dotyczy ona nie tylko tych właścicieli, którzy znęcają się nad zwierzętami, ale wszystkich posiadających pupila. Każdy, kto posiada psa lub nabywa go czy przygarnia, będzie musiał przejść bezpłatne szkolenie online dotyczące opieki nad zwierzęciem. Właściciel ma obowiązek zapewnienia zwierzęciu warunków odpowiednich dla "charakterystyki danego gatunku'. Kary za niezapewnienie takiej opieki są bardzo wysokie. To nawet do 200 tysięcy euro i 3 lata więzienia w skrajnych przypadkach. Za takie wykroczenie, jak wykorzystywanie psów przez żebraków, przewidziano karę w wysokości od 500 do 10 tys. euro.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szef Pfizera zarażony koronawirusem! Ujawniono objawy choroby

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kazała kochankowi zabić męża pastora! "Zmusił ją sto razy do seksu w trójkącie"

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych PRESTIGE 2022 w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE