NOWE ostrzeżenie Rosji! Zmienią się granice? "Początek końca tego kraju"

2021-04-08 18:00 Zofia Dąbrowska
Władimir Putin
Autor: Alexei Nikolsky/Sputnik/AP

Kolejne ostrzeżenie rosyjskich władz związane z napiętą sytuacją na Ukrainie! Były wicepremier Dmitrij Kozak powiedział, że jeśli na wschodzie Ukrainy dojdzie do dużej operacji wojskowej, będzie to oznaczało "początek końca tego kraju". Szef personelu Kremla stwierdził, że warunkiem takiej operacji militarnej jest konieczność "obrony" obywateli rosyjskich mieszkających w republikach donieckiej i ługańskiej.

Czy Ukraina przestanie istnieć? Grożą tym teraz rosyjskie władze! Były wicepremier Dmitrij Kozak powiedział, że jeśli na wschodzie Ukrainy niezbędna okaże się duża operacja wojskowa, będzie to oznaczało "początek końca tego kraju". Zdaniem szefa personelu Kremla operacja taka jest możliwa, jeśli według strony rosyjskiej zajdzie konieczność "obrony" posiadających rosyjskie obywatelstwo mieszkańców wschodniej Ukrainy, republik donieckiej i ługańskiej. Rosja gromadzi wojska blisko wschodniej granicy Ukrainy, a w Donbasie wielokrotnie doszło w ostatnich tygodniach do naruszenia rozejmu.

NIE PRZEGAP: Szokujące słowa KRÓLOWEJ! Zaproponowała TO tylko Meghan Markle

Władimir Putin utrzymuje, że Rosjanie prowadzą jedynie ćwiczenia, Ukraina czuje się jednak zagrożona. Prezydent Wołodymyr Zełenski (43 l.) pilnie poprosił o rozpoczęcie procedur przyjęcia jego kraju do NATO. Rosja ostrzega, że przyjęcie Ukrainy do NATO pogorszy sytuację. "Federacja Rosyjska podejmuje konieczne środki, by zagwarantować bezpieczeństwo swoich granic (..). Jeśli zapytacie o zdanie kilka milionów ludzi w proklamowanych republikach [donieckiej i ługańskiej], to zrozumiecie, że członkostwo w NATO jest dla tych ludzi zdecydowanie nie do przyjęcia" - stwierdził rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

NIE PRZEGAP: Wielkie UPOKORZENIE brytyjskiego księcia! Wydano werdykt, chodzi o przyszłość monarchii

Putin opływa w luksusy w swoim pałacu. Ma teatr, kasyno i scenę do striptizu. Komentarz Adama Federa
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze