Nowe zalecenia, kogo NIE LECZYĆ z koronawirusa. Selekcja chorych w Niemczech

2020-03-26 13:23 PMar
Koronawirus
Autor: Michal Jarmoluk, www.pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Walka świata z koronawirusem trwa w najlepsze, lecz wciąż ciężko niestety mówić, żeby szala zwycięstwa przechylała się w naszą stronę. Co więcej, sytuacja w niektórych państwach zaczyna wymykać się spod kontroli, podobnie we Włoszech. Jednym z takich krajów są graniczące z Polską Niemcy, gdzie z powodu wirusa zmarło już 198 osób a liczba zarażonych wciąż dynamicznie rośnie. Zachodzi obawa, że w tamtejszych szpitalach może niedługo zabraknąć miejsc dla chorych. Z tego powodu miał powstać specjalny katalog, który zaleca, kogo należy leczyć, a kogo nie...

Szokujące informacje o konieczności selekcji wśród chorych podał niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Katalog zaleceń w sprawie decyzji, kogo leczyć, a kogo nie, miał powstać w obawie przed, że już niedługo na niemieckich na OIOM-ach może zabraknąć miejsc.

Pod przywoływanym przez dziennik dokumentem miało się podpisać aż siedem organizacji lekarskich. Zakłada on właśnie czarny scenariusz, gdy liczba chorych przerośnie liczbę dostępnych miejsc. W takiej sytuacji nastąpić ma selekcja pacjentów według określonych zasad, ponieważ "podejmowanie takich decyzji przez lekarza jest ogromnym wyzwaniem emocjonalnym dla zespołu leczącego".W przywoływanym przez dziennik dokumencie zapisano, że lekarze mogą "zwolnić pacjenta", gdy zaczął się u niego proces umierania lub nie można oczekiwać poprawy bądź przeżycie jest możliwe tylko wówczas, gdy chory będzie stale przebywał na oddziale intensywnej terapii.

Informacja ta wywołała duże poruszenie w mediach społecznościowych. Jak oceniasz ją Ty?

Koronawirus: Hiszpanie odcięli od świata szereg miast

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze