Nowy ambasador USA w Polsce. Kim jest Mark Brzezinski?

2021-12-18 16:25
Mark Brzeziński
Autor: EAST NEWS Mark Brzeziński

Nowy ambasador USA w Polsce. Senat zatwierdził na nowego ambasadora USA w Polsce Marka Brzezinskiego. Kim jest Mark Brzezinski i dlaczego akurat jemu przypada takie stanowisko? - Jako ambasador USA w Warszawie będę kontynuował promocję praworządności, praw podstawowych i praw człowieka, w tym osób LGBTQI+ - mówił podczas prezentacji swej osoby jako kandydata na stanowisko ambasadora USA w Polsce jeszcze na początku grudnia.

Nowy Ambasador USA w Polsce. Senat zatwierdził na stanowisko ambasadora USA w Polsce Marka Brzezinskiego. Kim jest Mark Brzezinski? Mark Francis Brzezinski  to amerykański prawnik, dyplomata i znawca amerykańskiej polityki zagranicznej. W latach 2011–2015 ambasador Stanów Zjednoczonych w Szwecji.  To syn polsko-amerykańskiego politologa Zbigniewa Brzezińskiego i wnuk polskiego dyplomaty Tadeusza Brzezińskiego. Ukończył Dartmouth College, następnie University of Virginia School of Law w Charlottesville. W administracji Billa Clintona był w latach 1999–2001 doradcą do spraw Europy Wschodniej. Natomiast za prezydentury George’a Busha prowadził prywatną praktykę i wykładał na Columbia University. Mark Brzezinski prezentując swą osobę, powiedział: - Będę kontynuował promocję naszych wspólnych zobowiązań, by wspierać fundamentalne swobody i praworządność jako niezbędne dla demokracji i centralne dla relacji USA-Polska. W szczególności, będę nadal podkreślał w kontaktach z polskimi władzami wagę bezstronnego sądownictwa, niezależnych mediów i poszanowania praw człowieka dla wszystkich, w tym osób LGBTQI+ i członków innych mniejszości. Wyraźnie także podkreślił: - Przychodzę jako ambasador z bardzo jasnym przesłaniem: Ameryka jest za równością.

Sedno Sprawy - Janusz Kowalski
Sonda
Kto jest teraz potężniejszym mocarstwem, Rosja czy USA?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE