Tak wyglądał Jezus? Zaskakujący efekt badań

i

Autor: The Australian Catholics Page/facebook Tak wyglądał Jezus? Zaskakujący efekt badań

Niezwykłe

Odtworzyli ciało Jezusa! Szokująca rzeźba w katedrze. 15 lat badań [WIDEO]

2022-10-15 20:41

Niezwykłe dzieło naukowców badających Całun Turyński. Po 15 latach prac udało im się stworzyć rzeźbę, która oddaje każdy szczegół ciała. Tak wyglądał Jezus Chrystus pochowany w grobie po ukrzyżowaniu? Niezwykła wystawa pokazana w katedrze w Salamance w Hiszpanii ma teraz pielgrzymować po całym świecie. „The Mystery Man” może wywołać sensację.

Wystawa „The Mystery Man” może cieszyć się ogromnym zainteresowaniem. Jej głównym elementem jest hiperrealistyczna rzeźba Jezusa Chrystusa. Została przygotowana z dbałością o każdy szczegół. Na ciele – jak mówią jej twórcy – widać nawet piegi czy pory skóry. Do tego liczne rany, siniaki, przebite dłonie i stopy. Tak miał wyglądać Jezus złożony do grobu.

Rzeźba Jezusa Chrystusa. Przez 15 lat badali Całun Turyński

Rzeźba jest efektem 15 lat badań nad Całunem Turyńskim, czyli materiałem, w jaki miało zostać zawinięte ciało Jezusa, w momencie złożenia do grobu. Wystawę stworzyła grupa artystów i naukowców pod kierownictwem Álvaro Blanco. To kilka sal z ekspozycjami, ale największą uwagę przykuwa tytułowy „The Mystery Man” – realistycznych rozmiarów rzeźba skatowanego ciała człowieka.

Mamy do czynienia z pracą stworzoną techniką hiperrealistyczną, w której zostały wprowadzone wszystkie szczegóły, które wyłaniają się ze świętego całunu – mówi Blanco, którego słowa cytuje serwis Opoka.

Rzeźba waży 75 kilogramów. Została wykonana z lateksu i silikonu. Odzwierciedla liczne rany, a nawet złamany nos, podbite oko czy ślady po koronie cierniowej i przebity włócznią bok.

Wystawa została otwarta 13 października w katedrze w Salamance w Hiszpanii. Będzie tam dostępna przez kilka miesięcy, a później ruszy w świat. Będzie pielgrzymowała po wszystkich kontynentach – zapowiadają twórcy niezwykłej rzeźby Jezusa i towarzyszącej jej ekspozycji. W 2023 roku ma być dostępna w Lizbonie w Portugalii z okazji Światowych Dni Młodzieży, a później m.in. w Rzymie w 2025 r. w ramach Jubileuszu Miłosierdzia – informuje watykański serwis Stolicy Apostolskiej Vatican News.

Sonda
Chciałbyś zobaczyć tę wystawę?
Gen. Mieczysław Bieniek o Ukrainie w NATO: "145 państw było za" [Express Biedrzyckiej]

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki