Ostatnia szansa, by zobaczyć hit z Polakiem

2013-06-22 4:00

O sztuce, w której wystąpił nasz rodak, pisaliśmy już na łamach "Super Expressu". Jego wspaniałą kreację zauważyła również amerykańska prasa. Dziennikarze wystawili świetne recenzje polskiemu aktorowi Omarowi Sangare. Sztukę "Trzy przypadki wygnania" ("Three Kinds of Exile"), poświęconą m.in. emigrantom z naszego kraju Elżbiecie Czyżewskiej i Witoldowi Gombrowiczowi, można zobaczyć na deskach Atlantic Theater na Manhattanie jeszcze tylko do niedzieli.

Recenzentowi "New York Timesa" Charlesowi Isherwoodowi, jednemu z najważniejszych krytyków teatralnych Nowego Jorku, najbardziej podobała się część poświęcona Czyżewskiej. O opowiadającym jej losy Omarze napisał, że to przystojny aktor o przenikliwym spojrzeniu i aksamitnym głosie. Gazeta wydrukowała też duże zdjęcie Omara i Johna Guare'a, autora sztuki, który pojawia się na scenie u boku naszego rodaka.

Agencja prasowa Associated Press oceniła spektakl bardzo przychylnie, a jej recenzję przedrukowały m.in. stołeczny "The Washington Post" i wpływowy "The Huffington Post". Tekst podsumowuje sztukę jako trzy przejmujące i emocjonalne opowieści dwudziestowiecznych emigrantów z Europy. Omar Sangare został uznany za zachwycającego, utalentowanego i świadomego każdego swojego ruchu na scenie.

Recenzentka "New York Post" Elisabeth Vincentelli opisała historię o Czyżewskiej jako piękny duet Johna Guare'a i Omara Sangare, pełen pasji i uznania dla kunsztu aktorki. Dziennikarka oceniła go jako emocjonujący, ale i pełen zabawnych momentów hołd nie tylko dla wielkiej artystki, ale i dla samej sztuki aktorskiej.

"Newsday" podsumował przedstawienie Guare'a słowem "intrygujące", zauważając Omara Sangare jako aktora o zachwycającej ekspresji. W podobnym tonie wypowiedzieli się recenzenci tygodników "New York Observer" i "Entertainment Weekly".

None

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE