Papież Franciszek pozdrowił Polaków! Wspomniał o Światowym Spotkaniu Rodzin

i

Autor: episkopat.pl Papież Franciszek pozdrowił Polaków! Wspomniał o Światowym Spotkaniu Rodzin

Papież Franciszek potępia maminsynków. Dostało się też matkom: "Przestańcie prasować im koszule"

2022-06-28 12:02

Papież Franciszek potępia maminsynków! Podczas sobotniej mszy w Watykanie z okazji X Światowego Spotkania Rodzin zgromił dorosłych mężczyzn, którzy nie żenią się i nadal mieszkają z mamusią. Ale dostało się także matkom. "Przestańcie prasować im koszule" - wzywa papież. Tym razem o "szczekaniu NATO pod drzwiami Rosji" nie było ani słowa. Papież nadal też nie przeprosił za te słowa.

Matki proszą Papieża Franciszka o interwencję w sprawie swoich synów, którzy się nie żenią?

Kiedy papież Franciszek zaczął obwiniać Zachód za wybuch wojny na Ukrainie, wielu aż nie dowierzało w to, co słyszy. Potem nie potępił Rosji ani Władimira Putina, nie wycofał się ze swoich słów i nie odciął się jednoznacznie od rosyjskiego dyktatora. Znalazł za to czas i chęci na potępianie seksu przedmałżeńskiego i zachętę do przykręcania śruby w tym zakresie. Teraz znowu podjął temat życia rodzinnego. Tym razem dostało się mężczyznom, którzy nie chcą się żenić! co więcej, o interwencję proszą papieża Franciszka matki starych kawalerów!

Papież Franciszek zgromił starych kawalerów: Nie mają odwagi, by się ożenić

Podczas sobotniej mszy w Watykanie z okazji X Światowego Spotkania Rodzin Franciszek zgromił panów. "Widzimy tak wielu młodych mężczyzn, którzy nie mają odwagi, by się ożenić. Matki często mówią mi: 'Zrób coś, przemów do mojego syna, on się nie żeni, a ma już 37 lat'. A ja odpowiadam: 'Ale Signora, przestań prasować mu koszule, zrób pierwszy krok, wysyłając go w świat, pozwól mu opuścić gniazdo'" - powiedział papież do zgromadzonych wiernych.

"A potem, w trudnych chwilach i w kryzysach - a wszystkie rodziny przez nie przechodzą - nie obierajcie proszę łatwej drogi: 'Wracam do mamy. Nie, idźcie do przodu i podejmujcie odważnie to ryzyko" - dodał Franciszek.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Miedwiediew znowu straszy. "To może doprowadzić do trzeciej wojny światowej"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Papież Franciszek o SEKSIE przed ślubem! Zapowiada zmiany

Sonda
Czy dorośli mężczyźni powinni mieszkać z matkami?

Papież Franciszek abdykuje? Fala plotek w Watykanie

Papież nie znalazł za to czasu na refleksję nad rosyjską agresją na Ukrainę. Od tygodnia krążą plotki o możliwej rychłej rezygnacji papieża ze stanowiska. Włoski dziennik "Libero Quotidiano" wcześniej określał perspektywę abdykacji Franciszka jako "więcej niż prawdopodobną". Papież przełożył wizytę w Afryce i zaplanował na sierpień nadzwyczajny zjazd hierarchów. Głowa Kościoła katolickiego zmaga się z narastającymi problemami zdrowotnymi, głównie z poruszaniem się. Gdyby Franciszek faktycznie abdykował, byłby to już drugi papież z rzędu po Benedykcie XVI, który rezygnuje ze swojego stanowiska.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Benedykt XVI POZWANY za tuszowanie pedofilii! "Miałem 12 lat, on wiedział"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Brytyjska księżniczka jest spłukana?! "Karta odrzucona trzy razy"

QUIZ. Katoliku, co wiesz o swojej wierze? 10/15 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 15
„Chrzest Pana Jezusa w Jordanie”. Która to tajemnica Różańca?
Tomasz Terlikowski: Poziom ignorancji papieża zaskakuje
FB SE Papież Franciszek przmówił do wiernych

i

Autor: se FB SE Papież Franciszek przmówił do wiernych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE