Tak choroba zmieniła Benedykta XVI. Papież emeryt w ciężkim stanie

i

Autor: East News Tak choroba zmieniła Benedykta XVI. Papież emeryt w ciężkim stanie

Smutne wieści

Papież Franciszek pojechał do Benedykta XVI. Udzielił mu ostatniego namaszczenia? "Łączymy się w modlitwie"

2022-12-29 6:57

Benedykt XVI jest w ciężkim stanie. "Papież Franciszek udał się z wizytą do emerytowanego papieża Benedykta XVI, którego stan zdrowia uległ w ostatnich godzinach pogorszeniu" - poinformował w środę, 28 grudnia Matteo Bruni, dyrektor biura prasowego Watykanu. Wcześniej Franciszek poprosił wiernych o modlitwę za swojego poprzednika, który jest bardzo chory. Nieoficjalnie wiadomo, że Franciszek udzielił Benedyktowi XVI sakramentu ostatniego namaszczenia.

Benedykt XVI ciężko chory. Watykan oficjalnie potwierdza

Watykan zabrał oficjalnie głos po środowym apelu papieża Franciszka, aby modlić się za ciężko chorego Benedykta XVI. Matteo Bruni, dyrektor biura prasowego Watykanu, przekazał dziennikarzom, że po zakończeniu środowej audiencji generalnej Franciszek udał się do rezydencji w Ogrodach Watykańskich, by odwiedzić swego poprzednika. Tam bowiem mieszka Benedykt XVI. "Przyłączamy się do niego w modlitwie za emerytowanego papieża" - dodał rzecznik Watykanu.

Benedykt XVI przyjął ostatnie namaszczenie?

W środę, 28 grudnia wieczorem Polsat nieoficjalnie podał, powołując się na źródła watykańskie, że Franciszek udzielił Benedyktowi XVI sakramentu namaszczenia chorych. Ostatnie namaszczenie może być udzielane osobom cierpiącym w różnych przypadkach i sytuacjach:

  • w czasie trwania ciężkiej choroby,
  • w niebezpieczeństwie śmierci,
  • w podeszłym wieku,
  • w ostatnich chwilach życia,
  • przed operacją,
  • w wypadkach drogowych.

Papież Franciszek apeluje o modlitwę za Benedykta XVI. "Jest bardzo chory"

Przypomnijmy, że w środę, 28 grudnia papież Franciszek zakończył audiencję generalną specjalnym apelem: - Chciałbym prosić was wszystkich o specjalną modlitwę za papieża emeryta Benedykta, który w milczeniu wspiera Kościół. Pamiętajmy o nim. Jest bardzo chory. Proszę Was o modlitwę do Boga, by go pocieszył i wspierał w jego świadectwie miłości Kościoła do samego końca - powiedział po włosku papież Franciszek w Watykanie. Słowa papieża cytuje agencja Reutera. 

Benedykt XVI: wiek, stan zdrowia

Benedykt XVI, a właściwie Joseph Ratzinger, ma 95 lat. Jest w sędziwym wieku i od lat jest schorowany. Cierpi m.in. na paraliż. W ostatnich miesiącach potwornie schudł, zmizerniał i nie przypomina siebie sprzed lat - uśmiechniętej głowy Kościoła katolickiego, na którego czele stanął w 2005 roku. Abdykował osiem lat później, bowiem nie był w stanie pełnić obowiązków właśnie z uwagi na swoje zdrowie.

Dlaczego Polacy masowo odchodzą od Kościoła?

Powody mogą zaskakiwać. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany