Julia Czajka

i

Autor: rada.gov.ua Julia Czajka

Wojna na Ukrainie

Piękna ukraińska żołnierka zabita przez armię Putina. Julia Czajka broniła Zaporoża

2022-08-19 13:16

Wzruszające pożegnanie ukraińskiej żołnierki! Ambasador Ukrainy w Estonii poinformowała o śmierci Julii Czajki, która walczyła na Zaporożu. Młoda obrończyni Ukrainy zginęła minionej nocy, z czwartku na piątek 19 sierpnia. Sytuacja na Zaporożu jest obecnie szczególnie trudna z powodu możliwości zamachu Rosjan na Zaporoską Elektrownię Atomową.

Julia Czajka nie żyje. Piękna żołnierka ukraińska zginęła w walce z wojskami Władimira Putina

"Julia Czajka. Młoda i piękna obrończyni Ukrainy z Zaporoża została zabita w walce zeszłej nocy. Spoczywaj w pokoju. #StopRussia #StandWithUkraine". Taki wpis zamieściła na swoim koncie na Twitterze Mariana Betsa. Pani ambasador Ukrainy w Estonii poinformowała o tragicznej i bohaterskiej śmierci pięknej ukraińskiej żołnierki, pokazała też czarno-białe zdjęcie Julii Czajki. Młoda obrończyni Ukrainy zginęła minionej nocy, z czwartku na piątek 19 sierpnia. Sytuacja na Zaporożu jest obecnie szczególnie trudna z powodu możliwości zamachu Rosjan na Zaporoską Elektrownię Atomową. Według ukraińskiego wywiadu nawet dziś, 19 sierpnia możliwe są rosyjskie prowokacje w tej największej w Europie elektrowni atomowej. Grozi to katastrofą i wielkim skażeniem radioaktywnym. Dzięki takim bohaterom jak Julia jest szansa na przegonienie Rosjan z okupowanej przez nich obecnie elektrowni.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Radioaktywna chmura może dotrzeć do Polski? Pokazano zagrożone regiony. MAPA

PRZECZYTAJ TAKŻE: "Putin niedługo przejdzie na emeryturę". Następca już pewien?

Sonda
Obawiasz się ataku Rosjan na Polskę?

Rosyjskie wojska od marca okupują znajdującą się na południu Ukrainy Zaporoską Elektrownię Atomową, ale nie przestają ostrzeliwać jej terytorium i okolic. Na razie nic się nie stało, ale w każdej chwili może się stać. Wystarczy chwila nieuwagi. "Zajęcie tego terenu przez wojska rosyjskie stanowi poważne zagrożenie bezpieczeństwa, które zwiększa ryzyko wypadku lub incydentu nuklearnego. Istnieje pilna potrzeba autoryzacji inspekcji MAEA i doprowadzenia do wycofania wszystkich sił rosyjskich z tego miejsca. Rosyjska kontrola elektrowni zagraża narodowi Ukrainy, krajom sąsiednim, a także społeczności międzynarodowej" - powiedział szef NATO.

PRZECZYTAJ TAKŻE: NOWE eksplozje na Krymie i seria pożarów w Rosji! Płoną lotnisko i siedziby FSB

PRZECZYTAJ TAKŻE: Chiny wysyłają wojska do Rosji! Mają wspólne plany z Putinem

Zbierają na polskie drony dla Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE