Pielęgniarka z domu opieki sfałszowała swój certyfikat szczepień. To skończyło się tragedią...

2021-12-18 20:35
Szczepionka na koronawirusa: zaszczepiono pierwszą osobę w Polsce. To pielęgniarka
Autor: Getty Images

Groza w jednym z domów opieki w niemieckiej Dolnej Saksonii. Jedna z pracujących tam pielęgniarek miała sfałszowany certyfikat szczepień i przychodziła do pracy pomimo infekcji Covid-19. Tymczasem wybuchła tam epidemia koronawirusa, w wyniku której trzy osoby straciły życie!

Jak informuje „Die Welt”, 44-letnia pielęgniarka geriatryczna przyznała się do używania podrobionego certyfikatu szczepień. Kobieta uważa jednak, że nie ma to żadnego związku z wybuchem epidemii w domu opieki. „Wstępne zarzuty wobec kobiety dotyczą narażenia zdrowia i życia” - poinformowała rzeczniczka prokuratury Christina Wotschke.

Dochodzenie rozpoczęło się pod koniec zeszłego tygodnia na wniosek pracodawcy. Kierownictwo domu opieki podejrzewało, że certyfikat szczepień kobiety, która deklarowała się jako przeciwniczka szczepień, może być podrobiony. „Kiedy w końcu znalazła się na kwarantannie z objawami infekcji, potwierdzono niespójności w informacjach o szczepieniach” – opisuje „Die Welt”.

W prywatnym domu opieki w Hildesheim przebywa 124 pensjonariuszy. Ostatnio kilku z nich, a także personel pielęgniarski, zostało zarażonych koronawirusem (nie podano dokładnej liczby przypadków).

Prokuratura chce teraz ustalić, czy pielęgniarka pełniła dyżur mimo potwierdzonej infekcji i czy mogła zarazić w tym czasie inne osoby. Dom opieki już rozwiązał z nią umowę o pracę w trybie natychmiastowym.

Sonda
Zaszczepiłeś się już przeciwko COVID-19?
Szpital w Piotrkowie wypisał chorą na covid do domu. Zmarła kilka godzin później
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE