Psy Królowej Elżbiety II

i

Autor: AP Psy Królowej Elżbiety II

Poruszające

Pieski królowej Elżbiety przyszły na jej pogrzeb. Smutne corgi patrzyły na trumnę swojej pani

2022-09-20 14:27

Poniedziałkowy pogrzeb Elżbiety II oglądało pół świata. Każdy chciał pożegnać królową, nawet jej ukochane psy. Sandy i Muick,uwielbianej przez Elżbietę rasy corgi, dumnie towarzyszyły w ostatniej drodze swojej pani. Media obiegły wzruszające zdjęcia smutnych czworonogów, stojących u wejścia do zamku w Windsorze. Kto się nimi zajmie po śmierci monarchini?

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września mając 96 lat. Rządziła Wielką Brytanią przez siedem dekad i wydawałoby się, że to jest rola, do której została stworzona. Królowa jednak wielokrotnie powtarzała, że najbardziej szczęśliwa jest nie w pałacach, wystrojona w balowe suknie i diamentowe tiary, a na wsi: w walonkach, z chustą na głowie i w otoczeniu ukochanych zwierząt. Z tej miłości Elżbieta II była bardzo znana: była między innymi właścicielką hodowli koni pełnej krwi angielskiej, uwielbiała wyścigi i konne przejażdżki. Miała też swoją klacz o imieniu Emma. Najbardziej jednak kochała psy rasy corgi. Ta wielka miłość sięga - jak przypomina "Page Six" - roku 1933 roku, gdy 7-letnia wówczas księżniczka Lilibet poprosiła rodziców o pieski tej rasy.

Elżbieta II nie żyje. Psy były jej wielką miłością

Szacuje się, że w całym swoim życiu była właścicielką ponad 30 psów rasy corgi, z których większość pochodziła od suczki imieniem Susan, którą w 1944 r. podarowali jej jako prezent na 18. urodziny jej rodzice: król Jerzy VI i królowa Elżbieta, królowa matka. Ostatnie dwa, którymi się zajmowała, wabiły się Sandy i Muick. I nie mogło być inaczej - czworonogi wzięły udział w pogrzebie swojej ukochanej pani.

CZYTAJ TAKŻE: Pogrzeb królowej Elżbiety II. Księżniczka Beatrycze ledwo stoi. Co ona zrobiła z nogami?

96-letnia Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii

Psy królowej Elżbiety. Wzruszające chwile na pogrzebie 

19 września Sandy i Muick zostali przywiezieni przed zamek Windsor niedługo przed przybyciem trumny. To stamtąd pieski [a także klacz Emma - przyp. red.] pożegnały ukochaną panią. Zdjęcia zwierzaków, które towarzyszą jej w ostatniej drodze, obiegły media na całym świecie i trudno się nimi nie wzruszyć. Teraz jej ukochaną dwójką zajmą się książę Andrzej (ten sam od seksskandali) i jego była żona Sarah Ferguson. Będą mieli z nimi dobrze?

CZYTAJ TAKŻE: Niezwykłe zdjęcie królowej Elżbiety II. Robi na nim to, co kocha! Rodzina żegna ją Szekspirem

Poniżej galeria: Królowa Elżbieta II i Książę Karol - zdjęcia archiwalne

Emma, kucyk Królowej

i

Autor: AP Emma, kucyk Królowej
Sonda
Wolisz psy czy koty?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany