POGODA NA WAKACJE 2020. Idą UPAŁY! Cieplej niż na Bahamach

2020-08-04 10:20 zw
Upał
Autor: Ana_J/cc0/pixabay Wrocław najcieplejszym miastem w Polsce

Uwaga, wakacje 2020 przyniosą nam skwar! Meteorlodzy z brytyjskiego biura MET ostrzegają przed falą tropikalnych, a wręcz równikowych upałów, jakie nieubłaganie zbliżają się do Europy. Według MET do piątku w Wielkiej Brytanii ma być ponad 37 stopni w cieniu. Gorzej niż na Bahamach!

Prognoza pogody na wakacje 2020 przeraża! Druga połowa wakacji 2020 ma być ekstremalnie upalna, chociaż sierpień jest przecież uważany za zazwyczaj mniej gorący niż lipiec. Tymczasem brytyjscy naukowcy ostrzegają przed falą ekstremalnego skwaru. Meteorlodzy z brytyjskiego biura MET alarmują - jesteśmy tuż przed falą tropikalnych, a wręcz równikowych upałów, jakie nieubłaganie zbliżają się do Europy. Według MET do piątku w Wielkiej Brytanii ma być ponad 37 stopni w cieniu.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">Health warnings issued as Europe swelters under heatwave <a href="https://t.co/T1MdLW9uA8">https://t.co/T1MdLW9uA8</a></p>&mdash; Ian Springham (@IanSpringham) <a href="https://twitter.com/IanSpringham/status/1290382695332286474?ref_src=twsrc%5Etfw">August 3, 2020</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Gorzej niż na Bahamach! Bo tam w piątek ma być zaledwie 29 stopni Celsjusza, a na Bahamach panuje wszak klimat równikowy. Meteorolodzy przewidują, że w Wielkiej Brytanii rekordowy skwar będzie trwać od czwartku do niedzieli włącznie. Ostrzegają, by osoby starsze, chore i małe dzieci nie wychodziły z domów. Tymczasem prognozy pogody na wakacje 2020 wskazują na to, że równie wielki ukrop nawiedzi w tym czasie Hiszpanię i Francję, zahaczy i o Niemcy. W Polsce temperatura podskoczy do 32 stopni Celsjusza.

Pogoda w górach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze