Potężne eksplozje na lotniskach w Rosji. Nie żyją co najmniej trzy osoby

i

Autor: Twitter / @TpyxaNews Potężne eksplozje na lotniskach w Rosji. Nie żyją co najmniej trzy osoby

Rosja

Potężne eksplozje na lotniskach w Rosji. Nie żyją co najmniej trzy osoby

2022-12-05 10:47

W poniedziałek rano (5.12.2022) doszło do dwóch niemal jednoczesnych eksplozji na lotniskach pod Riazaniem i miastem Engels, w europejskiej części Rosji - informuje PAP. W wyniku wybuchów zginęły co najmniej trzy osoby, uszkodzono też kilka samolotów wojskowych - przekazał niezależny rosyjski portal Meduza.

Rosja. Wybuch cysterny z benzyną na lotnisku w pobliżu Riazania. Nie żyją co najmniej trzy osoby

Na lotnisku w pobliżu Riazania miała miejsce eksplozja cysterny z benzyną. W konsekwencji tego zdarzenia, a także spowodowanego nim pożaru co najmniej trzy osoby poniosły śmierć, a sześć zostało rannych - informuje PAP. Jeden z samolotów został uszkodzony.

Rosja. Wybuch bezzałogowego aparatu latającego na lotnisku w pobliżu miasta Engels. Ranne są dwie osoby

Z kolei na pasie startowym w bazie rosyjskich sił powietrznych w pobliżu miasta Engels, w obwodzie saratowskim, doszło do wybuchu bezzałogowego aparatu latającego. Uszkodzono dwa strategiczne bombowce Tu-95, dwie osoby zostały ranne - powiadomiła Meduza za kanałem Baza na Telegramie.

Baza lotnicza w pobliżu miasta Engels jest wykorzystywana przez rosyjskie wojska do atakowania celów cywilnych na Ukrainie. Z lotniska startują bombowce Tu-95, które następnie wystrzeliwują rakietowe pociski manewrujące w kierunku sąsiedniego kraju.

Riazań leży około 200 km na południowy wschód od Moskwy. Baza lotnicza w mieście Engels znajduje się około 800 km od granicy z Ukrainą, natomiast miejsca obu wybuchów dzieli odległość około 650 km.

Wybuch gazu w Ustroniu. Nie żyją dwie osoby
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają