Pożar w Hiszpanii

i

Autor: PAP

Piekło w turystycznym raju

Potężne pożary w Hiszpanii! Ewakuacja mieszkanców i turystów. ZDJĘCIA

2023-07-17 10:10

Zaczyna się kolejna seria tragicznych pożarów w Europie? Niestety, już w każdym wakacyjnym sezonie słyszymy dramatyczne wiadomości o ogniu, który pustoszy południe naszego kontynentu. Teraz ogień szaleje na Wyspach Kanaryjskich. Z La Palmy ewakuowano tysiące ludzi, media pokazują płomienie szalejące na wzgórzach blisko ludzkich siedzib.

Pożary pustoszą hiszpańską La Palmę, pojawiają się także w Turcji. Rekordowe upały i wiatr zwiastują kolejną pożarową katastrofę w Europie

Ostatnie dni przyniosły rekordy temperatur w Europie, a ma być jeszcze gorzej. 48 stopni Celsjusza w Hiszpanii, 45 w Grecji, niewiele mniej w Chorwacji czy Turcji. Teraz meteorolodzy mówią już o spodziewanych 49 stopniach w tym tygodniu. Do tego brak deszczu i silny wiatr. Niestety, to wszystko musiało skończyć się pożarami. Już w każdym wakacyjnym sezonie słyszymy dramatyczne wiadomości o ogniu, który pustoszy południe naszego kontynentu. Teraz ogień szaleje na Wyspach Kanaryjskich. Z La Palmy ewakuowano właśnie tysiące ludzi, media pokazują płomienie szalejące na wzgórzach blisko ludzkich siedzib. Pożary strawiły już niemal pięć tysięcy hektarów lasów i nieużytków. Najgorsza sytuacja panuje w rejonie Caldera de Taburiente, stamtąd musiało wyjechać 4,3 tysiąca ludzi, trwa również ewakuacja zwierząt gospodarskich.

Front pogodowy Charon niesie kolejne fale upałów. Meteorolodzy ostrzegają turystów na południu Europy

Ogień szaleje w zachodniej części La Palmy. Pożary zaczynają się już niestety także w Turcji. Czy powtórzy się koszmar z poprzednich lat, kiedy ogień niszczył i zabijał również w południowej Francji i w Grecji? Niestety jest to bardzo prawdopodobne, a meteorolodzy ostrzegają przed frontem pogodowym Charon, który niesie kolejne fale rekordowych upałów na nasz kontynent.

Sonda
Czy ocieplanie się klimatu ma teraz wpływ na twoje życie?

QUIZ. Co znaczą te angielskie słowa? Nie ma wstydu powyżej 6/10!

Pytanie 1 z 10
"Cornflower" to...
Pożary w kurortach. Francja, Portugalia, Włochy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany