POTĘŻNE trzęsienie ziemi w Turcji. Turystyczne miejsce ZNISZCZONE

2020-10-30 13:54 mw
Turcja
Autor: Shutterstock Turcja

W pobliżu tureckiego İzmir Seferihisar doszło do trzęsienia ziemi o sile 6,6 stopnia w skali Richtera. Trzęsienie ziemi było odczuwalne w regionach Morza Egejskiego i Marmara, w tym w Stambule i Bursie. Nie ma na razie informacji o ofiarach.

W piątek doszło do trzęsienia ziemi w Turcji w regionie Morza Egejskiego i Marmara, które są oblegane przez turystów. Informacje przekazała stacja CNN Turk. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej prezydium ds. Zarządzania Kryzysami i Kryzysami (AFAD), trzęsienie ziemi o sile 6,6 stopnia w skali Richtera zostało zarejestrowane na Morzu Egejskim, 17 km od dystryktu Seferihisar w Izmirze, o godzinie 14.51 czasu lokalnego. Ustalono, że trzęsienie ziemi wystąpiło na głębokości 16,54 km.

Władze regionu, które dotknęło trzęsienie ziemi, odniosły się też do możliwych ofiar żywiołu. Gubernator Izmiru powiedział: „Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych”. Informacje dotyczące ewentualnych ofiar i strat będą podawane w kolejnych komunikatach. Obserwatorium Kandilli ogłosiło z kolei, że siła trzęsienia ziemi wyniosła 6,8 stopnia w skali Richtera. W niektórych mediach pojawiła się informacja nawet o sile 7 stopni. Chociaż stwierdzono, że niektóre domy w Izmirze zostały zniszczone, wiele budynków również zostało uszkodzonych.

Damski bokser w rękach policji
Najnowsze