Prezydent Iranu odwołał wywiad z dziennikarką CNN. Nie chciała założyć chusty na głowę

i

Autor: AP/Bebeto Matthews, Twitter/amanpour

Skandal w telewizji!

Prezydent odwołał wywiad ze znaną dziennikarką. "Nie chciała założyć chusty na głowę"

2022-09-23 15:30

Skandal w telewizji! Christiane Amanpour, gwiazda amerykańskiej stacji telewizyjnej CNN poinformowała w mediach społecznościowych, że prezydent Iranu, Ebrahim Raisi odwołał zaplanowany wywiad po tym, jak dziennikarka odmówiła założenia chusty na głowę. "Bezprecedensowe i nieoczekiwane wydarzenie". Potem zamieściła wymowne zdjęcie.

Prezydent żądał. by założyła chustę. "Bezprecedensowe"

Prezydent Iranu, Ebrahim Raisi miał się spotkać z Amanpour w minioną środę (21 września) w Nowym Jorku przy okazji obrad Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Zgodnie z relacją dziennikarki, na krótko przed wywiadem doradca Raisiego próbował przekonać kobietę, że powinna założyć chustę na głowę, tłumacząc żądanie "sytuacją w Iranie" oraz "kwestią szacunku". Dziennikarka nie uległa i odmówiła. Wówczas Raisi odwołał wywiad. Amanpour podkreślała potem na Twitterze, że żaden z poprzednich irańskich prezydentów nie prosił jej o to, kiedy przeprowadzała z nimi wywiady poza Iranem.

Skandal w CNN. "Jesteśmy w Nowym Jorku"

"Jesteśmy w Nowym Jorku, gdzie nie ma prawa ani tradycji dotyczącej chust" – napisała. Dodała, że jej zdaniem to, co zaszło, jest „bezprecedensowym i nieoczekiwanym zdarzeniem". Gwiazda CNN pokazał potem w mediach społecznościowych wymowne zdjęcie, na którym zapozowała na tle pustego krzesła, na którym powinien zasiąść jej gość. 

CZYTAJ TAKŻE: Putin użyje broni atomowej? TO musiałby zrobić najpierw. "Nikt mu nie pomoże"

Dziennikarka zakłóca wydanie rosyjskiej tv. Wchodzi na wizję z plakatem antywojennym
Sonda
Czy dziennikarka słusznie odmówiła założenia chusty na głowę?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki