Prezydent Iranu odwołał wywiad z dziennikarką CNN. Nie chciała założyć chusty na głowę

i

Autor: AP/Bebeto Matthews, Twitter/amanpour

Skandal w telewizji!

Prezydent odwołał wywiad ze znaną dziennikarką. "Nie chciała założyć chusty na głowę"

2022-09-23 15:30

Skandal w telewizji! Christiane Amanpour, gwiazda amerykańskiej stacji telewizyjnej CNN poinformowała w mediach społecznościowych, że prezydent Iranu, Ebrahim Raisi odwołał zaplanowany wywiad po tym, jak dziennikarka odmówiła założenia chusty na głowę. "Bezprecedensowe i nieoczekiwane wydarzenie". Potem zamieściła wymowne zdjęcie.

Prezydent żądał. by założyła chustę. "Bezprecedensowe"

Prezydent Iranu, Ebrahim Raisi miał się spotkać z Amanpour w minioną środę (21 września) w Nowym Jorku przy okazji obrad Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Zgodnie z relacją dziennikarki, na krótko przed wywiadem doradca Raisiego próbował przekonać kobietę, że powinna założyć chustę na głowę, tłumacząc żądanie "sytuacją w Iranie" oraz "kwestią szacunku". Dziennikarka nie uległa i odmówiła. Wówczas Raisi odwołał wywiad. Amanpour podkreślała potem na Twitterze, że żaden z poprzednich irańskich prezydentów nie prosił jej o to, kiedy przeprowadzała z nimi wywiady poza Iranem.

Skandal w CNN. "Jesteśmy w Nowym Jorku"

"Jesteśmy w Nowym Jorku, gdzie nie ma prawa ani tradycji dotyczącej chust" – napisała. Dodała, że jej zdaniem to, co zaszło, jest „bezprecedensowym i nieoczekiwanym zdarzeniem". Gwiazda CNN pokazał potem w mediach społecznościowych wymowne zdjęcie, na którym zapozowała na tle pustego krzesła, na którym powinien zasiąść jej gość. 

CZYTAJ TAKŻE: Putin użyje broni atomowej? TO musiałby zrobić najpierw. "Nikt mu nie pomoże"

Dziennikarka zakłóca wydanie rosyjskiej tv. Wchodzi na wizję z plakatem antywojennym
Sonda
Czy dziennikarka słusznie odmówiła założenia chusty na głowę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE