Prezydent zamordowany, pierwsza dama ranna! Policja zastrzeliła zabójców. Mówili o narkotykach!

2021-07-08 8:30
Broń, pistolet / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay Broń, pistolet / zdjęcie ilustracyjne

Prezydent zamordowany, pierwsza dama ranna poleciała na operację do Stanów Zjednoczonych. Haiti ogarnia chaos. Wprowadzono stan wyjątkowy, a policja w nocy ze środy na czwartek naszego czasu namierzyła i zastrzeliła czterech zabójców, którzy wtargnęli do rezydencji prezydenta Haiti i zastrzelili go. Wychodzą też na jaw nowe fakty na temat szokującego i tragicznego w skutkach napadu. Czterech napastników tuż przed tym, jak oddali strzały, ogłosili przez megafon przed rezydencją Jovenela Moise'a (+53 l.), że są amerykańskimi agentami z Drug Enforcement Administration (DEA) walczącymi z przestępczością narkotykową.

Haiti pogrąża się w chaosie po zabójstwie prezydenta! Jovenel Moise został zamordowany w swoim domu, elegackiej prywatnej rezydencji w nocy z wtorku na środę przez grupę czterech sprawców. Bandyci wtargnęli do domu prezydenta Haiti i zastrzelili go. Obrażenia od postrzału odniosła także pierwsza dama. Została przetransportowana na leczenie do Stanów Zjednoczonych, jej stan jest stabilny. Kim byli bandyci? Czterech napastników tuż przed tym, jak oddali strzały, ogłosili przez megafon przed rezydencją, że są... amerykańskimi agentami z Drug Enforcement Administration (DEA) walczącymi z przestępczością narkotykową. Pełniący obowiązki premiera Claude Joseph powiedział, że zabójcy byli "obcokrajowcami, którzy mówili po angielsku i hiszpańsku".

NIE PRZEGAP: Księżniczka przerywa milczenie! Jej słowa zaskakują, mówi o swoim mężu

Zabójcy prezydenta Haiti byli najprawdopodobniej sprowadzonymi z zagranicy profesjonalnymi płatnymi zabójcami. Na Haiti wprowadzono stan wyjątkowy, a policja w nocy ze środy na czwartek naszego czasu namierzyła i zastrzeliła czterech zabójców. Zatrzymano też dwóch innych bandytów, którzy później wzięli trzech policjantów jako zakładników. Zakładników odbito. Na Haiti trwa konflikt polityczny, kraj zmaga się z niedostatkiem żywności. Jovenel Moïse (+53 l.) był czterdziestym drugim prezydentem tego kraju. Swoją funkcję pełnił od 7 lutego 2017 roku po tym, jak w 2016 roku wygrał wybory prezydenckie. Miał żonę Martine Marie Etienne Joseph (od 1996) i troje dzieci: Jomarlie Moïse, Joverlein Moïse, Jovenel Junior Moïse.

NIE PRZEGAP: Prezydent NIE ŻYJE! Został zamordowany. Zbrodnia w rezydencji

NIE PRZEGAP: Znana projektantka okazała się oszustką?! W tle Meghan Markle i skandal

Super Raport 07.07 (Goście: Zbigniew Girzyński - koło „Wybór Polska” oraz dr Michał Sutkowski - Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE