Prezydentowi ukazała się zjawa? Pokazał ją na Twitterze. Długie włosy, świecące oczy

i

Autor: Twitter

"Jesteś głupi"

Prezydent zobaczył zjawę?! Pokazał ją na Twitterze. "Długie włosy, świecące oczy"

2023-02-27 12:35

Prezydent Meksyku, Andrés Manuel López Obrador, został obśmiany w mediach społecznościowych po tym, jak na Twitterze zamieścił zdjęcie zjawy, która rzekomo ukazała się niedawno na budowie tzw. Kolei Majów na półwyspie Jukatan. Mityczny "aluks", czyli elf wywodzący się z wierzeń Majów, "siedział na drzewie". Internauci nie mają litości. "Jeśli w to wierzysz, jesteś głupi".

"Dzielę się dwoma zdjęciami z naszego nadzoru nad pracami nad Koleją Majów: jedno, zrobione przez inżyniera trzy dni temu, na którym najwyraźniej widać aluksa; inny, autorstwa Diego Prieto, przedstawiający wspaniałą przedhiszpańską rzeźbę w Ek Balam. Wszystko jest mistyczne" - napisał na Twitterze prezydent Meksyku, Andrés Manuel López Obrador, dla którego budowa Kolei Majów to oczko w głowie. Do tekstu dołączył fotografie, z których jedna zrobiła z niego pośmiewisko na całym świecie.

Prezydent zobaczył ducha? "Wszystko jest mistyczne"

Widać na niej sfotografowane w ciemności drzewo, na którym świecą się dwa punkty, zinterpretowane przez Obradora jako oczy, a wokół nich pojawia się jasna otoczka, która ma być włosami zjawy. Aluks to mityczna postać, coś w rodzaju leśnego elfa, który według wierzeń Majów, jest "psotną istotą zamieszkującą lasy i pola, a czasem płatającą figle ludziom" - wyjaśnia "Business Insider", który donosi o sprawie. Internauci nie zostawiają na meksykańskim prezydencie suchej nitki. "Elfy, wróżki, czarownice, za dużo filmów", "Prezydent łapie Pokemony?", "Aluks? Chyba szop pracz siedzący na drzewie" - piszą.

Meksyk. Skandal z prezydentem. "Jesteś głupi"

O wiele ostrzej potraktował Obradora dziennikarz Mauricio Schwarz. "Tak, Andrés, inżynier trzy dni temu zrobił zdjęcie, które krąży w Nuevo León od lutego 2021 roku i w Tajlandii od grudnia zeszłego roku. Jesteś żałosny, bardzo żałosny… a kraj jeszcze bardziej… Jeśli w to wierzysz, jesteś głupi… jeśli wiesz, że kłamiesz, jesteś złośliwy…" - napisał. 

Sonda
Wierzysz w duchy?
Joe Biden w Kijowie! Niespodziewana wizyta prezydenta USA na Ukrainie

Jak odzyskać w życiu harmonię? Poznaj zasadę "4 części oddechu"!

Posłuchaj porad Krystyny Mirek i dowiedz się, jak ją stosować!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany