Ucieczka przez kanalizację

i

Autor: Telegram Ucieczka przez kanalizację

Mobilizacja w Rosji

Przed mobilizacją uciekł do kanalizacji. Zaklinował się w ściekach, musieli zrywać asfalt! [ZDJĘCIA]

2022-11-11 14:30

Co za akcja! Rosyjskie media informują o młodym mężczyźnie, który aby uciec przed wysyłką na wojnę, wczołgał się do rury kanalizacyjnej. Utknął w niej jednak, bo miała zaledwie 30 cm średnicy. Media społecznościowe obiegły szokujące zdjęcia z akcji ratunkowej. Żeby wydostać Rosjanina z opresji trzeba było zerwać kawałek asfaltu. O mało nie przypłacił tego życiem.

Od 21 września, czyli od momentu, gdy Władimir Putin wydał rozkaz częściowej mobilizacji w Rosji, młodzi obywatele tego kraju robią wszystko, by nie pójść w kamasze. Ci, których było stać, opuścili Rosję samolotami, inni próbowali wydostać się z kraju pieszo, jeszcze inni przeprawiali się nawet przez wodę. Są też tacy, którzy na wieść o poborze uciekli do lasu i koczują tam od ponad miesiąca, a także ci, którzy od wysyłki na wojnę wolą iść do więzienia, albo nawet zginąć. Teoretycznie mobilizacja zakończyła się z początkiem listopada, w praktyce jednak rosyjski prezydent nadal nie podpisał stosownego dekretu, więc Rosjanie w wieku poborowym wciąż muszą się mieć na baczności.

Rosja. Chciał uciec przez kanalizację. Musieli zrywać asfalt

Wyjazdu na Ukrainę wystraszył się prawdopodobnie młody mężczyzna, którego wyczyn stał się w ostatnich dniach hitem internetu. Rosyjskie kanały na Telegramie obiegło nagranie z akcji ratowniczej z Sankt Petersburga. Zgodnie z doniesieniami mediów, dwudziestokilkulatek był widziany, jak rozbiera się do połowy, zostawiając na sobie spodnie i buty, po czym wchodzi do rury kanalizacyjnej zlokalizowanej pod parkingiem międzynarodowego lotniska Pułkowo. Po jakimś czasie się zaklinował, okazało się bowiem, że rura ma niewiele ponad 30 cm średnicy. Zaczął wołać o pomoc. Aby go wydostać, potrzebna była pomoc. 

Mobilizacja w Rosji. Nie chciał iść na wojnę, utknął w rurze

Aby wydostać gagatka, trzeba było rozkopać fragment jezdni i zerwać asfalt. Uratowany młodzieniec wyglądał na przerażonego, nic mu jednak nie zagraża... oprócz prawdopodobnie niezbyt miłego spotkania z rosyjską komisją wojskową. Okazuje się bowiem, że młody człowiek znajdował się na liście poszukiwanych na terenie obwodu samarskiego. Wiele wskazuje na to, że uciekał przed wyjazdem na wojnę do Ukrainy. 

Sonda
Czy jesteś za wpuszczeniem do Polski Rosjan uciekających przed mobilizacją?
Komandor Dura: "Powszechna mobilizacja nic nie da. Najlepsi żołnierze Rosji poszli już 24 lutego" [Raport Złotorowicza]
Nasi Partnerzy polecają