Sobczak, Putin

i

Autor: archiwum, AP Sobczak, Putin

Wojna na Ukrainie

Putin chce uwięzić córkę chrzestną! Pozowała dla Playboya, kandydowała na prezydenta

2022-10-04 10:20

Ksenia Sobczak (41 l.) w niebezpieczeństwie! Dziś opozycyjna działaczka rosyjska, kiedyś modelka Playboya i... córka chrzestna samego Putina znalazła się na celowniku dyktatora. Grozi jej więzienie za "rozpowszechnianie fałszywych informacji o agencjach rządowych". Sobczak mówi, że jest gotowa ponieść konsekwencje i z Rosji nie wyjedzie.

Rosyjska działaczka opozycyjna pójdzie do więzienia? Ksenia Sobczak pozowała dla Playboya, dziś wojuje z Putinem

Władimir Putin chce uwięzić Ksenię Sobczak! Ta 41-letnia opozycyjna działaczka to jedna z najbarwniejszych postaci rosyjskiej polityki. Sobczak zaczynała jako pochodząca z wpływowej rodziny rosyjska Paris Hilton, pozując do seksownych zdjęć w Playboyu i imprezując. Podobno jej ojcem chrzestnym jest sam Putin. Ksenia Sobczak w pewnym momencie spoważniała i weszła do polityki, krytykując działania Putina. W 2018 roku starła się z nim nawet w wyborach prezydenckich i zajęła czwarte miejsce, nie unikając drwin także w polskich mediach społecznościowych z uwagi na swoją rozrywkową przeszłość. "W systemie stworzonym przez Putina tylko on może wygrać" - skwitowała wtedy swoją przegraną. Jej coraz odważniejsze wypowiedzi nie umknęły uwadze Kremla. Zwłaszcza, że po 2014 roku i aneksji Krymu Sobczak powiedziała na antenie telewizyjnej: "Rosja napadła na Ukrainę". Już wcześniej, w czasie, gdy został zamordowany opozycjonista Borys Niemcow, działaczka dostawała pogróżki. "Pani będzie następna" - pisały do niej tajemnicze osoby.

Kseni Sobczak grozi więzienie za krytykowanie władzy. "Jestem gotowa ponieść odpowiedzialność"

Po wybuchu wojny na Ukrainie kary za wszelką krytykę władzy zdecydowanie zaostrzono. Za krytykowanie wojska można iść do więzienia nawet na 15 lat. Na o wiele mniej "wyceniono" krytykę innych organów państwa. Za "rozpowszechnianie fałszywych informacji o agencjach rządowych" idzie się do więzienia na trzy lata - i właśnie o to podejrzana jest teraz Ksenia Sobczak. Ruszyło prokuratorskie śledztwo na temat jej krytycznych wobec Kremla wpisów i wypowiedzi. Według agencji TASS działaczka powiedziała śledczym, że "jest gotowa ponieść odpowiedzialność, jako że platforma, gdzie te treści się pojawiły, nie ma administratorów ani redaktorów", zarządza nią tylko sama Sobczak.

Sonda
Czy Polsce i krajom bałtyckim grozi bezpośrednia agresja militarna Putina?

QUIZ. Te nagłówki "Super Expressu" stały się legendarne. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Na koniec dobre wieści! Dokończ:
QUIZ na 30-lecie Super Expressu
Express Biedrzyckiej - Pacek: "Władimir Putin nie może sobie pozwolić na przegraną, bo to będzie jego koniec" [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]
Nasi Partnerzy polecają