Putin gotowy na bombardowania! Samoloty w gotowości, ujawniono zdjęcie

2021-04-21 9:50 Zofia Dąbrowska
Jest jeden krok od wojny! Ostrzeżenie z Rosji, jest reakcja USA
Autor: AP

Rosja szykuje już nie tylko dziesiątki tysięcy żołnierzy i czołgi, ale także bombowce! Maxar Technologies ujawnia zdjęcia, na których widać cały rząd samolotów Su-34 stojących w gotowości w rosyjskiej bazie zaledwie około 100 killometrów od granicy z Ukrainą. Tymczasem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaproponował Władimirowi Putinowi spotkanie na terenie Doniecka, by omówić wątpliwości narastające wokół kwestii wschodniej Ukrainy i zamiarów Rosji. Moskwa nadal utrzymuje, że nie szykuje się do inwazji, jednak Kijów się jej obawia, a Zachód go wspiera w wywieraniu nacisków na Rosję.

15 samolotów Su-34 gotowych w każdej chwili wzbić się w powietrze. Maxar Technologies ujawniła nowe satelitarne zdjęcia, na których widać cały rząd bombowców stojących w rosyjskiej bazie w Morozowsku zaledwie około 100 killometrów od granicy z Ukrainą. - Rozmieścili różne elementy sił powietrznych, które byłyby potrzebne do ustanowienia przewagi w powietrzu nad polem bitwy i do bezpośredniego wsparcia wojsk lądowych - ocenia amerykański generał Philip Breedlove w rozmowie z "Wall Street Journal". Wcześniej "Der Spiegel" pokazał inne satelitarne zdjęcia, na których widać wielki obóz wojskowy na Krymie. Według wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Josepa Borrella Putin zgromadził przy granicy z Ukrainą już 150 tysięcy żołnierzy. Rosja utrzymuje, że nie przygotowuje inwazji.

NIE PRZEGAP: Oto wojska Putina przy granicy! Ujawniono szokujące zdjęcie

Jednak ataku obawia się Kijów, a Zachód wspiera go, wywierając naciski na Rosję i wzywając do zapobiegania eskalacji konfliktu. Wczoraj prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaproponował Władimirowi Putinowi spotkanie na terenie Doniecka, by omówić wątpliwości narastające wokół kwestii wschodniej Ukrainy i zamiarów Rosji. - Panie Putin, jestem gotów pójść jeszcze dalej i zaproponować spotkanie w dowolnym punkcie ukraińskiego Donbasu, gdzie trwa wojna - powiedział Zełenski. - Nasi obywatele potrzebują jasnych sygnałów, że w ósmym roku wojny kraj, który jest tarczą Europy kosztem żyć jego obywateli, otrzyma wsparcie. Czy Ukraina chce wojny? Nie. Ale czy Ukraina jest gotowa do wojny? Tak - powiedział ukraiński przywódca.

NIE PRZEGAP: Nastolatka odziedziczy majątek księcia Filipa! Ujawniono testament. Kim jest Lady Louise?

dr Bonikowska: Rosja będzie dążyć do tego, by Łukaszenka był słaby i skłonny do ustępstw [Super Raport]
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze