Putin, Mołdawia

i

Autor: Shutterstock, AP Putin, Mołdawia

Tajny plan przechwycił wywiad

Putin ma gotowy plan inwazji na kolejny kraj! Wyciekł krwawy scenariusz. "Jest szczegółowy"

2023-02-10 10:12

Prezydent Wołodymyr Zełenski ujawnił w rozmowie z przywódcami Unii Europejskiej w Brukseli, że ukraiński wywiad przechwycił szczegółowy plan ataku Rosji na kolejny kraj. "Szpiedzy zdobyli dokumenty pokazujące kto, kiedy i jak przeprowadzi zniszczenie tego europejskiego kraju" - powiedział. Dodał, że plan jest dopracowany. Kolejna rosyjska inwazja jest już pewna?

W czwartek, 9 lutego prezydent Ukrainy rozmawiał z przywódcami Unii Europejskiej. To właśnie na tym spotkaniu wyjawił, że ukraińskie siły wywiadowcze przechwyciły tajny rosyjski plan zagłady Mołdawii. "Mamy dokumenty pokazujące kto, kiedy i jak przeprowadzi zniszczenie" - mówił. Powiedział też, że rozmawiał z prezydent Mołdawii Maią Sandu na temat rzekomego rosyjskiego planu, który "złamałby demokrację" tego europejskiego kraju i ustanowił nad nim kontrolę. 

Mołdawia: "Zełenski nas ostrzegł"

Stwierdził także, że "mołdawski plan kontroli" był podobny do tego, który Władimir Putin miał zastosować w okresie poprzedzającym inwazję na Ukrainę. "Potwierdzamy otrzymanie od naszych ukraińskich partnerów informacji o planie Rosji zniszczenia Mołdawii i ustanowienia tu reżimu lojalnego wobec Moskwy" - napisali w oświadczeniu przedstawiciele władz SIS, cytowani w czwartek po południu przez kiszyniowski portal "Deschide". Dodali, że już podjęli działania i zidentyfikowali "akcje wywrotowe mające na celu osłabienie Republiki Mołdawii, destabilizację państwa i naruszenie jego porządku publicznego".

Ławrow straszy "drugą Ukrainą"

Warto przypomnieć, że o ataku na Mołdawię wspomniał kilka dni temu także Siergiej Ławrow, rosyjski minister spraw zagranicznych. W wywiadzie emitowanym na kanale Rossija 24 stwierdził, że "Mołdawia może stać się kolejną Ukrainą". "Między innymi dlatego, że prezydent tego kraju został wybrany na urząd sposobami niedemokratycznymi" - powiedział. Dodał też, że problemem może być również chęć dołączenia Mołdawii do NATO. 

Sonda
Czy Putin może zaatakować Mołdawię?
M. WYPIJ: JEŻELI BĘDZIEMY SŁABI MOŻEMY PAŚĆ ŁUPEM PUTINA
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany