Putin, Stalin

i

Autor: Telegram, AP Putin, Stalin

Wojna na Ukrainie

Putin stawia pomniki zbrodniarzom! "Odsłonięto popiersie Stalina"

2023-02-02 14:20

Jeden z największych zbrodniarzy świata został uhonorowany przez Władimira Putina! Podczas wizyty w Wołgogradzie prezydent Federacji Rosyjskiej wziął udział w odsłonięciu popiersia radzieckiego dyktatora Józefa Stalina, odpowiedzialnego za śmierć około dwudziestu milionów ludzi. Chce też przywrócić starą nazwę Wołgogradu - Stalingrad.

Pomnik Józefa Stalina odsłonięty w Rosji podczas wizyty Putina. Zbrodniarz odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi uhonorowany przez dyktatora

Czy można wyobrazić sobie, że prezydent jakiegokolwiek kraju odsłania pomnik Adolfa Hitlera? Raczej nie, ale drugi, tak samo krwawy zbrodniarz wojenny doczekał się właśnie nowego pomnika w Rosji. Władimir Putin wziął udział w uroczystym odsłonięciu popiersia Józefa Stalina w Wołgogradzie. Obok pomnika radzieckiego dyktatora znalazły się również pomniki sowieckich marszałków z czasów II wojny światowej, Gieorgija Żukowa i Aleksandra Wasilewskiego. O sprawie poinformował niezależny rosyjski portal Meduza. Mało tego - z okazji obchodów 80. rocznicy zakończenia bitwy stalingradzkiej miasto Wołgograd tymczasowo przemianowano na Stalingrad. Nazwa ta funkcjonowała do 1961 roku. Plotki głoszą, że zmiana nazwy może być już stała. Czy to już za wiele nawet dla Rosjan? Z sondażu Ogólnorosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej (WCIOM), który cytuje niezależny rosyjski serwis Nowaja Gazieta.Jewropa wynika, że jedynie 26 proc. mieszkańców Wołgogradu popiera przywrócenie nazwy "Stalingrad", a 67 proc. jest temu przeciwna.

Józef Stalin. Komu postawił pomnik Władimir Putin?

Józef Stalin był jednym z najbardziej brutalnych dyktatorów świata. Zmarł w 1953 roku. W okresie stalinowskim, czyli w latach 1922-1953, zginęło 20 milionów ludzi, z czego do 11 milionów w wyniku głodu. Stalin celowo wywołał tak zwany Wielki Głód na Ukrainie (1932-1934), odbierając ludziom ziarno i zwierzęta gospodarskie. Ofiar tej decyzji było co najmniej 4,5 miliona. Ludzie umierali z głodu, zdarzały się przypadki kanibalizmu. Dziś Putin uznał, że sprawca tego wszystkiego zasługuje na pomnik.

Sonda
Czy Putin przegra wojnę?

QUIZ. Krwawi dyktatorzy. Wiesz, w jakim kraju rządzili?

Pytanie 1 z 10
Pol Pot:
Express Biedrzyckiej - gen. Stanisław KOZIEJ - Z Putinem u władzy ta wojna się nie skończy
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany