Putin

i

Autor: SHUTTERSTOCK Putin chce zastraszyć Zachód? ​Chodzi o pomoc Ukraińcom. "Jesteśmy gotowi na każdy rozwój wydarzeń"

"Putin stracił obie nogi, jest jak ranny lew!" Mocne słowa eksperta od broni chemicznej

2022-03-27 7:27

Władimir Putin jest zaszokowany porażką swojej armii podczas wojny na Ukrainie i to czyni go jeszcze bardziej niebezpiecznym, bo miota się we wszystkie strony - ocenia brytyjski ekspert do spraw broni chemicznej, który szkoli Ukraińców postępowania w przypadku ataku takim arsenałem. Hamish De Bretton-Gordon opowiedział brytyjskim mediom o Putinie w mocnych słowach!

Władimirowi Putinowi wydawało się, że zajmie Ukrainę błyskawicznie, a Zachód zajmie się kłótniami na ten temat i nie zareaguje w żaden konstruktywny sposób. Tymczasem plan pewnego siebie dyktatora nie wypalił. Ukraina nadal dzielnie się broni i nawet przechodzi do kontrofensywy, wojna zamieniła się w szereg zbrodni wojennych popełnianych na cywilach, za to brak w niej znaczących sukcesów militarnych Rosji. Na ile prawda o wojnie dociera do Putina, który podobno żyje w swoim świecie i jest całkowicie głuchy na wszelkie głosy krytyczne? Po miesiącu bezskutecznych prób zajęcia Kijowa i kolosalnych strat rosyjskich wojsk dyktator musi być zaszokowany i skołowany - ocenia ekspert w rozmowie z "Daily Express". "On absolutnie nie docenił przeciwnika, a to najgorsze, co może zrobić dowódca. Myślał, że Ukraińcy bardzo szybko skapitulują, a państwa zachodnie nie wmieszają się w to wszystko i nie będą zjednoczone" - mówi były oficer brytyjskiej armii, Hamish De Bretton-Gordon. Wojskowy obrazowo opisał to, co dzieje się teraz w umyśle Władimira Putina.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Córka kochanki Ławrowa od lat opływała w luksusy! Dosięgnęły ją sankcje

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosja pokazała FAŁSZYWE nagranie z Szojgu? Tajemnicze zniknięcie ministra obrony

Sonda
Czy Rosja użyje broni chemicznej na Ukrainie?

"On stracił obie nogi i miota się naokoło - myślę, że to teraz bardzo, bardzo niebezpieczne. On jest jak ranny lew" - powiedział Hamish De Bretton-Gordon. W czwartej (24 marca) podawano z kolei, że według danych Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy od początku inwazji Rosja straciła 15,8 tys. żołnierzy (zabici, ranni, wzięci do niewoli), 108 samolotów 124 śmigłowce, 530 rosyjskich czołgów, 1597 transporterów opancerzonych, 280 systemów artyleryjskich, 82 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe, 47 systemów obrony przeciwlotniczej, 1033 samochody, cztery okręty, 72 cysterny z paliwem i 50 samolotów bezzałogowych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosjanie chcieli zająć kolejne miasto. Pokonał ich 78-latek!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mocne uderzenie hakerów z Anonymous w Rosję! "Rozbity Bank Centralny"

Express Biedrzyckiej - Witold Waszczykowski: Ta wojna nie rozstrzygnie się rozejmem, ale konfrontacją wojskową