Samoloty w Rosji wkrótce przestaną latać.

i

Autor: Shutterstock Samoloty w Rosji wkrótce przestaną latać.

Problemy Rosji

Putin w opałach. Rosyjskie samoloty pasażerskie przestają latać. Kreml dogadał się z Iranem

2022-08-03 12:45

W związku z sankcjami nakładanymi regularnie na Rosję od momentu inwazji na Ukrainę, rosyjskie samoloty pasażerskie za chwilę mogą przestać latać, bo zwyczajnie ich nie będzie, albo w wyniku braku serwisowania staną się bezużyteczne. Władimir Putin jednak znalazł sposób na to, żeby rozwiązać ten problem. O pomoc zwrócił się do władz Iranu.

Rosja boryka się z ogromnymi problemami dotyczącymi ruchu lotniczego. W związku z nałożonymi na nią przez Zachód sankcjami, wiele krajów odcięło się od Rosji między innymi poprzez redukcję ruchu lotniczego. Kraj agresora nie ma już także powoli czym latać nawet we własnym obrębie. Dlatego Władimir Putin zaczął szukać sojusznika, który poprawi tę sytuację. I znalazł. Pod koniec lipca Rosja podpisała umowę z Iranem. Ten zobowiązał się, by dostarczać części i wyposażenie do samolotów do Rosji oraz obsługiwać rosyjskie samoloty - podaje "Fox News", powołując się na informacje irańskiej agencji informacyjnej Mehr.

Rosja: ruch lotniczy w potrzasku

Podpisane przez oba kraje porozumienie gwarantuje między innymi zwiększenie liczby lotów między Iranem a Rosją do 35 tygodniowo, co oznacza ogromną poprawę ruchu lotniczego w Rosji, z którą w ostatni czasie skomunikowanych jest zaledwie 19 krajów. 

CZYTAJ TAKŻE: Przerażający atak rekina u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Pierwszy taki od 150 lat. Ludzie w panice!

Jak pilotuje się samolot? Sprawdziliśmy

Iran dostarcza Rosji drony?

To nie koniec współpracy na linii Iran-Rosja. Zgodnie z niepotwierdzonymi jeszcze informacjami amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną (ISW), Iran wysłał do Rosji pierwszą partię dronów na testy wraz z pilotami, którzy mają się nauczyć obsługi rosyjskich myśliwców Su-35. "To sugeruje, że Rosja może przekazać Iranowi te samoloty" - podaje ISW.

CZYTAJ TAKŻE: Putin żąda kawałka TEGO kraju. Chce wybudować pałac, bo "lubi tam przyjeżdżać"

Sonda
Czy po zakończeniu wojny należy wznowić kontakty gospodarcze z Rosją?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany