Putin ZBANOWANY na Facebooku! Oficjalna rosyjska strona zablokowana

2022-01-17 15:30
Władimir Putin
Autor: pixabay.com Władimir Putin

Mówiono, że to Władimir Putin odetnie całemu światu dostęp do internetu, a tymczasem to internet zablokował Putina. A przynajmniej Facebook. Społecznościowy gigant zablokował oficjalny profil powiązany z rosyjskim ministerstwem spraw zagranicznych za publikowanie „nielegalnych treści”.

"To akt cenzury, który narusza podstawową zasadę swobodnego przepływu informacji” - grzmi rosyjska instytucja Roskomnadzor po tym, co zrobił Władimirowi Putinowi Mark Zuckerberg. Państwowy regulator mediów i internetu żąda od właściciela Facebooka, grupy Meta, „natychmiastowego zdjęcia restrykcji z oficjalnego konta” powiązanego z rosyjskim ministerstwem spraw zagranicznych. Chodzi o profil rosyjskiej delegacji w Wiedniu odpowiedzialnej za rozmowy na temat kontroli zbrojeń. Społecznościowy gigant zablokował oficjalny profil za publikowanie „nielegalnych treści”. Nie wiadomo, jakich dokładnie. W każdym razie profil nie działa, a konto na Twitterze tej samej rosyjskiej delegacji zostało rok temu zawieszone na Twitterze.

NIE PRZEGAP: Rosyjska inwazja na Ukrainę "nieunikniona". Putin wyłączy PRĄD?

NIE PRZEGAP: Rosja wyłączy wszystkim INTERNET?! Szef brytyjskich sił zbrojnych ostrzega

Sonda
Czy popierasz politykę Władimira Putina?

Tymczasem wcześniej to Putin wojował z internetem, nakładając na Google kary za "nie kasowanie nielegalnych treści". Ostatnio głośno stało się też o wywiadzie brytyjskiego szefa sił zbrojnych, który ostrzegał przed możliwością nowej formy wojny hybrydowej. Zdaniem generała Tony'ego Radakina Rosja może przy pomocy łodzi podwodnych i nożyc hydraulicznych próbować niszczyć kable pod powierzchnią oceanów. Kable te odpowiadają za większość światowej komunikacji internetowej.

NIE PRZEGAP: Kim Dzong Un zdobył najnowocześniejszą broń świata?! Taką samą ma Putin

NIE PRZEGAP: Książę Harry chce pozwać brytyjskie władze! Żąda ochrony policji

QUIZ. Sobotnia ortografia. Te słowa na dyktandach przyprawiały o ból głowy. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś podchwytliwego. Niechlubne tradycje angielskich kibiców, których nazwiemy:
WIEŚ stoi murem za PiS! Drożyzna to wina PUTINA! |KOMENTERY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE