Saratow

i

Autor: Telegram Saratow

Wojna na Ukrainie

Rosja oskarża Ukrainę o atak na swoje terytorium. "Setki kilometrów od granicy"

2022-12-06 7:50

Siły ukraińskie zaatakowały Rosję i to nie przy granicy, a setki kilometrów od niej, w głębi kraju - twierdzi rosyjskie ministerstwo obrony. Kijów nie odniósł się jeszcze do tych stwierdzeń. W poniedziałek doszło do dwóch ataków dronów na rosyjskie lotniska w rejonie Saratowa i Riazania, przy czym to drugie miasto znajduje się zaledwie około 100 kilometrów od Moskwy.

Rosja oskarża Ukrainę o atak na swoje terytorium. Drony zniszczyły samoloty w dwóch bazach wojskowych w głębi kraju

Rosja zaatakowana militarnie przez Ukrainę? Tak twierdzi Moskwa, Kijów nie odniósł się jeszcze do tych oskarżeń. Chodzi o dwa ataki bezzałogowców na lotniska na terenie Federacji Rosyjskiej. W poniedziałek doszło do dwóch nalotów na rosyjskie lotniska w rejonie Saratowa i Riazania, przy czym to drugie miasto znajduje się zaledwie około 100 kilometrów od Moskwy, a drugie około 650 kilometrów dalej na południowy wschód. W bazach tych stacjonują między innymi bombowce dalekiego zasięgu, używane przez armię Władimira Putina w wojnie na Ukrainie. Jak podało rosyjskie ministerstwo obrony, zestrzelono ukraińskie drony, które zaatakowały lotniska. W wyniku ataku dronów uszkodzone zostały dwa samoloty wojskowe, zginęło trzech żołnierzy rosyjskich, a czterech zostało rannych. Kilka godzin po nalocie Rosja przeprowadziła kolejny zmasowany atak rakietowy na Ukrainę, znów powodując poważne zniszczenia infrastruktury energetycznej. m.in. w rejonie Kijowa.

"New York Times"nieoficjalnie - drony wystartowały z Ukrainy, zniszczenia są większe, niż podaje Rosja

Jak podaje Reuters, gdyby potwierdziły się doniesienia o tym, że to Ukraina odpowiada za ataki dronów na rosyjskie lotniska w rejonie Saratowa i Riazania, to byłoby to uderzenie w najdalej jak dotąd położonej od granicy części Rosji. Nieoficjalnie "New York Times" pisze, powołując się na anonimowego przedstawiciela ukraińskich władz, że drony wystartowały z terenu Ukrainy i zniszczyły całkowicie dwa samoloty, zaś uszkodziły kilka kolejnych. Wcześniej podawano, że to właśnie bombowce będą teraz dla Rosji głównym narzędziem ataków na Ukrainę, ponieważ irańskie drony już się Rosjanom skończyły.

Sonda
Popierasz budowę zapory na granicy z Rosją?

Czwartkowy test z geografii. Miejsca na Ziemi, które kojarzą się z zimą!

Pytanie 1 z 10
1. Miasto, które często jest zwane "polskim biegunem zimna", to:
Adam Kobieracki o Patriotach dla Ukrainy: "Nie da się tego zrobić, bo to stawia sojusz w sytuacji de facto wojny z Rosją" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają