Rosja szykuje się do III Wojny Światowej?! Wystrzelą rakietę przenoszącą broń NUKLEARNĄ [WIDEO]

2018-12-19 16:38 PMar

Ledwie w zeszłym tygodniu Wałentyn Petrow, szef Służby Bezpieczeństwa Informacyjnego ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony na konferencji "Świat 2019" przedstawił złowrogą wizję wiszącej w powietrzu III Wojny Światowej, na którą szykuje się Rosja. Tymczasem w środę rosyjska agencja TASS przytoczyła rozmowę z przedstawicielem tamtejszego sektora obronnego, który zapowiedział, że już w 2019 roku ma zostać wystrzelona na ćwiczeniach międzykontynentalna rakieta balistyczna Buława do przenoszenia głowic nuklearnych.

WIDEO: Rosja szykuje się do III wojny światowej? Zobacz je:

Petrow przekonywał w swoim przemówieniu: - Patrząc na obecne inicjatywy wojskowe Moskwy, można powiedzieć, że są to nie tylko przygotowania do wojny z Ukrainą, lecz element szerszego rozwijania rosyjskiej machiny ofensywnej. Dodawał przy tym, że  Moskwa, prowadząc ćwiczenia i operacje bojowe od Morza Północnego aż po Syrię, przygotowuje się do wybuchu globalnego konfliktu. Stwierdził przy tym, że to właśnie sama Rosja może dążyć do wybuchu III wojny światowej w ciągu kilku lat. W jego opinii: - Wszystkie plany zbrojeniowe dużych państw, w tym Federacji Rosyjskiej, dotyczą lat 2023-2025. Konflikt militarny może rozpocząć się jednak wcześniej niż za sześć lat. Podkreślił przy tym, że jeśli Rosja zajmie terytorium Ukrainy to znacznie wzmocni swój potencjał.

Tymczasem pragnący zachować anonimowość przedstawiciel rosyjskiego sektora wojskowego poinformował, że w trakcie ćwiczeń zaplanowanych na jesień 2019 r. z podwodnego krążownika rakietowego "Kniaź Władimir" będzie wystrzelona międzykontynentalna rakieta balistyczna Buława do przenoszenia głowic nuklearnych.

Agencja TASS przypomina, że „Kniaź Władimir” to okręt podwodny z napędem atomowym, który jest wyposażony w rakietowe pociski balistyczne. Na jego stanie znajdują się m.in. 24 torpedy, miny lub pociski. Według dotychczasowych ustaleń Buława zostanie wystrzelona z „Kniazia Władimira” operującego na Morzu Barentsa w kierunku wschodnim. Cel ma być zlokalizowany na poligonie Kura w północnej części Kamczatki, w azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej, gdzie prowadzone są testy z międzykontynentalnymi rakietami balistycznymi.

Warto przypomnieć, że w 2014 r. rosyjskie siły zbrojne przeprowadziły pierwszą udaną próbę międzykontynentalnej rakiety balistycznej Buława do przenoszenia ładunków nuklearnych. 12-metrowy pocisk wystrzelono na Morzu Białym z okrętu podwodnego o napędzie atomowym „Władimir Monomach”. Zgodnie z planem pocisk trafił w cel na poligonie Kura na Kamczatce.

Najnowsze