Putin

i

Autor: Shutterstock Putin

Joe Biden w Polsce

Rosja "wzmocni szantaż atomowy" przed wizytą Bidena w Polsce? Ostrzeżenie wywiadu

2023-02-19 20:30

Władimir Putin będzie straszył użyciem broni jądrowej? Może to zrobić tuż przed wizytą Joe Bidena w Polsce, która zacznie się już jutro, 20 lutego. Takie ostrzeżenie wygłosił ukraiński wywiad wojskowy (HUR). Tymczasem w Rosji ruszyły ćwiczenia strategicznych sił jądrowych.

Władimir Putin chce udaremnić wizytę Joe Bidena w Polsce? "Jawny szantaż jądrowy"

"To nie jest blef! Obywatele Rosji mogą być pewni, że integralność terytorialna naszej ojczyzny, nasza niepodległość i wolność będą utrzymane, podkreślę to ponownie, za pomocą wszelkim środków, jakimi dysponujemy" - mówił Władimir Putin w swoim słynnym wrześniowym przemówieniu, co odczytano jako nuklearny szantaż wobec krajów Zachodu. Na szczęście broń atomowa pozostała w magazynach. Ale czy może zostać stamtąd wyciągnięta, przynajmniej jako straszak? Ostrzega przed tym ukraiński wywiad wojskowy. W komunikacie opublikowanym w serwisie społecznościowym Telegram HUR pisze: "Potwierdzono przygotowania komponentów strategicznych sił jądrowych do odpalenia rakiet balistycznych bazujących na morzu i lądzie, a także pocisków manewrujących odpalanych z powietrza. Takie działania władz wojskowych i politycznych Rosji mają na celu w szczególności przeszkodzenie wizycie Bidena w Europie, zaplanowanej na 20-22 lutego, poprzez jawny szantaż jądrowy, a także osłabienie wsparcia międzynarodowego dla Ukrainy" - ocenia ukraiński wywiad.

Wizyta Joe Bidena w Polsce. Kiedy prezydent USA przyleci do naszego kraju?

Tymczasem Joe Biden przyleci do Polski już niebawem. Wizyta rozpocznie się pojutrze, 21 lutego, choć początkowo mówiono o dniach 20-22 lutego 2023 roku, stąd takie daty w komunikacie wywiadu ukraińskiego. Prezydent Stanów Zjednoczonych przyleci do Warszawy, a około godziny 17:30 wygłosi publicznie przemówienie. Wizyta ma potrwać do środy, 22 lutego.

Sonda
Czy Twoim zdaniem możliwe jest użycie broni jądrowej?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Nawet ledwie połowa punktów nie będzie powodem do wstydu

Pytanie 1 z 15
Kiedy zaczęła działać w Polsce telegazeta?
Sonda sejmowa: Co zrobić z Putinem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany