Laboratorium

i

Autor: Shutterstock Laboratorium

Szokujące ustalenia

Rosjanie pracują nad TYM w laboratoriach. Naukowcy przerażeni. "Wystarczy zwykły wypadek"

2022-12-19 13:11

Między innymi wirusy, przez które wyginęły mamuty - to badają w swoich laboratoriach rosyjscy uczeni. Naukowcy innych nacji biją na alarm! "Wystarczy głupia wpadka, żeby powołać te groźne szczepy z powrotem do życia!" - ostrzegają. Boją się jednocześnie, że Rosjanie pracują nad nową, śmiercionośną bronią biologiczną.

O niebezpiecznych "zabawach", jakie dzieją się w Centrum Wirusologii i Biotechnologii "Wektor" w Kolcowie na Syberii, donosi "The Times". W dawnym sowieckim laboratorium broni biologicznej uczeni próbują zidentyfikować i ożywić prehistoryczne wirusy, znane również jako paleowirusy. "Prowadzą badania poprzez analizę zwierząt z epoki lodowcowej, które zostały doskonale zachowane w zamarzniętej ziemi Jakucji, rozległego regionu w północno-wschodniej Syberii. Mamuty włochate i nosorożce znaleziono w miejscach, w których temperatura może spaść nawet do - 55°C" - czytamy. 

Niebezpieczne badania w rosyjskim laboratorium. "Te wirusy mogą zabijać ludzi"

To z pewnością z naukowego punktu widzenia niezwykle interesujące, jednak zachodni uczeni mają sporo wątpliwości zarówno co do przestrzegania bezpieczeństwa pracy w rosyjskim laboratorium, jak i motywacji rosyjskich naukowców. Brytyjski "Express" powołuje się na opinię profesora Jeana-Michela Claverie z Narodowego Centrum Badań Naukowych na Uniwersytecie w Aix-Marseille. "Badania prowadzone przez instytut »Wektor« są bardzo, bardzo ryzykowne. Nasz układ odpornościowy nigdy nie zetknął się z tego typu wirusami. Niektóre z nich mogą mieć 200 tys., a nawet 400 tys. lat i z pewnością byłyby w stanie zabijać ludzi" - mówi.

Rosyjskie laboratorium w ogniu krytyki. To tam znajduje się szczep ospy

Portal przypomina, że Centrum Wirusologii i Biotechnologii "Wektor" w Rosji jest jednym z 59 laboratoriów biologicznych o najwyższym poziomie bezpieczeństwa na świecie, a także jednym z dwóch miejsc, które mogą przechowywać próbki śmiercionośnego wirusa ospy prawdziwej. Drugie znajduje się w Stanach Zjednoczonych. 

Sonda
Czy obawiasz się nowego wirusa?
Tym samolotem lecą wirusy nad Warszawą. Pierwszy taki transport w Polsce

Putin już wie, że wojna będzie bardzo długa?

Posłuchaj, co mogą oznaczać jego słowa!

Listen to "Putin szykuje Rosjan na DŁUGĄ WOJNĘ? Dr Ernest Wyciszkiewicz: Jest to przyznanie się do pewnej porażki. RAPORT ZŁOTOROWICZA" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany