Putin

i

Autor: SHUTTERSTOCK Putin

Rosyjska sekta modli się do Putina! "Przyszedł na świat, by nawrócić ludzi"

2022-04-08 14:10

To nie żart! W rosyjskiej wiosce pod Niżnym Nowogrodem w 2005 roku powstała żeńska sekta czcicielek Władimira Putina. W swojej świątyni klęczą przed "ikonami" wodza. Założycielka sekty twierdzi, że doznała objawienia i ogłosiła Putina wcieleniem Apostoła Pawła...

"W jednym ze swoich przeszłych żyć był księciem Włodzimierzem i ochrzcił Rosję, teraz Władimir Władimirowicz będzie musiał ponownie ochrzcić nasz pogański kraj!" - tak 10 lat temu głosiła Swietłana Frołowa, założycielka jednej z najdziwniejszych sekt świata. O sprawie pisał wówczas między innymi Reuters, załączając zdjęcia modłów sekty w jej świątyni w wiosce Bolszaja Jelnia pod Niżnym Nowogrodem, w połowie drogi między Moskwą a Kazaniem. Sekta ta gromadzi kobiety przekonane o świętości Władimira Putina i modlące się przed jego portretami, w tym ucharakteryzowanymi na prawosławne ikony. Kim jest założycielka sekty? Swietłana Frołowa pracowała niegdyś jako urzędniczka na kolei, gdzie zajmowała się między innymi defraudacją pieniędzy. Trafiła za to do więzienia na półtora roku. Po odsiadce znalazła nowy pomysł na siebie, czy też, jak sama twierdzi, doznała objawienia. Ogłosiła się Matką Fotiną i założyła sektę czcicielek Putina. "Matka Fotina", ubrana w powłóczyste kapłańskie szaty, w 2012 roku ogłosiła nawet, że cudowna ikona ówczesnego premiera Rosji płacze i uznała to za cud.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szokujące słowa rzecznika Kremla! "Zbrodni Rosjan w Buczy nie było, to inscenizacja"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Gorąca linia dla donosicieli w Rosji! Mają zgłaszać krytykowanie wojny

Była kolejowa oszustka naucza też, iż na świecie rozgrywa się obecnie walka dobra ze złem, Chrystus już zstąpił ponownie na Ziemię, a wraz z nim siedmiu synów bożych i siedmiu antychrystów. Oczywiście Putin jest w tej pierwszej grupie. Kreml oficjalnie zdystansował się w 2011 roku wobec grupy spod Niżniego Nowogrodu. "Putin, podobnie jak apostoł Paweł, przyszedł na świat, aby nawrócić jak najwięcej ludzi na prawdziwą wiarę" - twierdzi jednak Fotina. A przynajmniej twierdziła 10 lat temu. Czy wojna na Ukrainie nie naruszyła aby wiary czcicielek? Brak nowych doniesień na temat tego, co dzieje się w Bolszajej Jelni obecnie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosyjski polityk grozi zniszczeniem FINLANDII! Chodzi o wejście do NATO

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tajemnicze zniknięcie "kochanki Putina"! Gdzie jest Alina Kabajewa?

Sonda
Czy znasz kogoś, kto popiera działania Putina?
Generał nie pozostawia złudzeń: Putin walczy o przeżycie