Katastrofa lotnicza

Samolot spadł na autostradę pod stolicą! 10 ofiar śmiertelnych. WIDEO

2023-08-18 10:00

Szokujący wypadek pośrodku autostrady! Na drogę runął samolot, zmieniając się w kulę ognia na oczach przerażonych kierowców. W płonący wrak uderzył jeden samochód i jeden motocykl. Kierowcy nie zdołali wyhamować. Zginęli też wszyscy na pokładzie maszyny. W mediach społecznościowych pojawiły się przerażające filmy pokazujące moment katastrofy lotniczej w Malezji.

Samolot runął prosto na autostradę! 10 ofiar śmiertelnych katastrofy lotniczej pod stolicą Malezji

Jak mogło dojść do takiej tragedii? Przyczyny niewiarygodnej katastrofy lotniczej, do której doszło wczoraj, 17 sierpnia w Malezji, nadal pozostają zagadką. Niewielka maszyna z sześcioma pasażerami i dwoma członkami załogi na pokładzie wystartowała z lotniska na archipelagu Langkawi i miał wylądować w porcie lotniczym Kuala Lumpur-Sultan Abdul Aziz Shah pod stolicą, Kuala Lumpur. Na krótko przed lądowaniem nagle stało się coś złego. Piloci nie zdążyli nawet nadać sygnału S.O.S, zanim stracili kontakt z wieżą, a ich maszyna runęła na ziemię, prosto na ruchliwą autostradę pod Kuala Lumpur. W płonący wrak uderzył jeden samochód i jeden motocykl. Kierowcy nie zdołali wyhamować. Zginęli też wszyscy ludzie znajdujący się na pokładzie samolotu. W sumie w tej katastrofie zginęło 10 osób.

Tajemnicza katastrofa lotnicza w Malezji. "Samolot nie wykonał wezwania Mayday"

W mediach społecznościowych pojawiły się przerażające filmy pokazujące moment katastrofy lotniczej w Malezji. „Pierwszy kontakt samolotu z wieżą kontroli ruchu lotniczego Subang miał miejsce o godzinie 14:47. [czasu lokalnego (2:47 rano ET)], a zezwolenie na lądowanie wydano o godzinie 14:48” – poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego Malezji w oświadczeniu. O 14:51 czasu lokalnego "wieża kontrolna zaobserwowała dym wydobywający się z miejsca katastrofy, ale samolot nie wykonał wezwania Mayday" – dodano w oświadczeniu.

Sonda
Boisz się latać samolotem?
Katastrofa lotnicza w Chrcynnie. Komisja ujawniła wstępny raport