Seniorzy ozdobili ogródek pociskiem z II wojny światowej. Ścigała ich policja [FOTO]

2021-04-18 10:12 mw
Seniorzy ozdobili ogródek pociskiem z II wojny światowej. Ścigała ich policja
Autor: policja Seniorzy ozdobili ogródek pociskiem z II wojny światowej. Ścigała ich policja

Niewybuch z czasów II wojny światowy mógł się okazać śmiertelnie niebezpieczny dla pary staruszków. Para spacerowała w miejscowości De Lutte w Holandii i tuż obok ławki znaleźli pocisk najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Seniorzy zdecydowali się, że pocisk idealnie ozdobi ich ogródek. Szybko jednak przekonali się, że ozdoby nie będzie, bo… pocisku poszukiwała policja.

Do nietypowej sytuacji doszło w Holandii w miejscowości De Lutte. JEden z przechodniów zauważył obok ławki pocisk. Zrobił zdjęcie, a świadomy zagrożenia, że w każdej chwili może komuś grozić niebezpieczeństwo, poszedł na policję. Policja natychmiast udała się na wskazane przez przechodnia miejsce, jednak po pocisku nie było ani śladu. Zgłaszający jednak solennie zapewniał, że widział pocisk, a dowodem są zdjęcia. Przyczyny tajemniczego zniknięcia niewybuchu szybko wyszły na jaw.

Dwa pojazdy z czasów II Wojny Światowej jak nowe. Zasilą kolekcję Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu

WAŻNE Czesi wyrzucają Rosjan. „Muszą opuścić kraj w 48 godzin”. To agenci GRU

W tym samym czasie, gdy przechodzień mówił policji o pocisku leżącym obok ławki, na miejscu pojawiła się para staruszków z miejscowości Enschede. Uznali, że pocisk przy ławce świetnie będzie zdobić… ich ogródek. Niewiele myśląc zabrali niewybuch, zapakowali do bagażnika i odjechali. Policja jednak wszczęła alarm w sieci i mediach społecznościowych i ostrzegła, że pocisk może być niebezpieczny. Staruszkowie ostatecznie oddali swoje znalezisko, a pocisk został zdetonowany w bazie lotniczej w Twente.

ZOBACZ GALERIĘ Seniorzy ozdobili ogródek pociskiem z II wojny światowej. Ścigała ich policja

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze