Pogrzeb Filipa przebił ślub Harry'ego i Meghan! Zaskakujące dane z Wielkiej Brytanii

2021-04-18 20:42 dnr
Książę Filip i książę Harry
Autor: ADRIAN DENNIS/AFP/East News

Czyżby smutne wydarzenia bardziej jednoczyły ludzi przed telewizorami? Tak sugerują ostanie badania oglądalności telewizji w Wielkiej Brytanii. Wynika z nich, że sobotni pogrzeb księcia Filipa obejrzało w Wielkiej Brytanii prawie 13,6 mln telewidzów. To więcej, niż oglądających ślub księcia Harrego i księżnej Meghan, których ceremoniał zaślubin oglądało 13,1 mln Brytyjczyków.

Najwięcej, bo 11 mln osób, oglądało transmisję pogrzebu księcia Filipa w BBC. ITV - najpopularniejszą prywatną stację telewizyjną w Wielkiej Brytanii - podczas królewskiego pogrzebu włączyło 2,1 mln widzów. Około 450 tys. Brytyjczyków, pogrzeb oglądało za pośrednictwem Sky. Nie ma jeszcze danych podsumowujących internetowej aktywności widowni decydującej się oglądać pogrzeb za pośrednictwem internetu. 

Powyższe liczby stanowią średnią widownię, zmierzoną pomiędzy godz. 15. a 16. czasu polskiego, gdy trwało nabożeństwo żałobne. Dane zebrała BARB, organizacja, która w Wielkiej Brytanii zajmuje się badaniem widowni telewizyjnej.

Oprócz relacji telewizyjnych, nabożeństwo, które odbyło się w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze, było transmitowane w radiu i na kilku kanałach YouTube. Do niedzieli rano kanał BBC na YouTube zanotował 7,5 mln wyświetleń nagrania z uroczystości.

Rekordowe uroczystości

W 2002 r. pogrzeb królowej matki obejrzało w Wielkiej Brytanii ponad 10 mln widzów. Warto nadmienić, że tamta ceremonia odbyła się we wtorek. W 1997 r. pogrzeb księżnej Walii, Diany, oglądało 31 mln widzów, co jest drugim najwyższym wynikiem w historii brytyjskiej telewizji.

Około 13,1 mln widzów obejrzało relację BBC ze ślubu księcia Harry'ego i księżnej Meghan w 2018 roku. 

>>>WIĘCEJ W "SUPER EXPRESSIE" 

>Skandal na pogrzebie księcia Filipa. Naga kobieta paradowała po terenie Windsoru [FOTO]

>Pogrzeb księcia Filipa. Królowa Elżbieta II sama w ławie [ZAPIS RELACJI Z UROCZYSTOŚCI]

>PILNE! Książę Filip nie żyje. Miał 99 lat

Książę Filip nie żyje
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze