Śpiewał o Kaczuszkach. Nie żyje! Czy znasz TEKST tej piosenki?

2020-07-16 10:00 zw

Tę piosenkę zna każdy, kto kiedykolwiek był na weselu! Przyśpiewka ludowa "Kaczuszki" zawojowała świat ponad pół wieku temu, a największą popularnością cieszyło się wykonanie JJ Lionela. Sławny belgijski artysta niestety właśnie zmarł w wieku 73 lat. Sprzedał ponad 3,5 miliona singli z "Kaczuszkami". Czy znasz polską wersję tekstu?

"Kaczuszki" potrafi zanucić i zatańczyć każdy! Ten największy weselny hit wszech czasów był co prawda początkowo mało znaną piosenką ludową pod tytułem "La danse des Canards", ale został wylansowany na przebój przez belgijskiego piosenkarza J J Lionela w 1981 roku. Pod tym pseudonimem ukrywał się Jean-Jacques Blairon. Sławny belgijski artysta niestety właśnie zmarł w wieku 73 lat.

Zostanie zapamiętany na zawsze właśnie dzięki "Kaczuszkom". Sprzedało się aż 3,5 miliona płyt z tym hitem! W każdym kraju były one znane pod innym tytułem, na przykład w Wielkiej Brytanii śpiewano "Kaczuszki" jako "Chicken song", czyli "Kurczakowa piosenka". Towarzyszy jej charakterystyczny taniec przypominający kaczy chód i machanie skrzydłami. Choć melodię kojarzy każdy, to nie wszyscy znają tekst na pamięć. Oto zwrotki polskiej wersji: 

"Ta kaczuszka dzióbek ma,
Ta kaczuszka skrzydła ma,
I ogonek też ma,
Kwa kwa kwa kwa

Ta kaczuszka dzióbek ma,
Ta kaczuszka skrzydła ma,
I ogonek też ma,

Bo wszystkie kaczki lubią wodę,
W niej uwielbiają kąpać się,
Kochają pływać i nurkować,
Wesoło kwakać i trawkę jeść

Jak kaczuszka dzióbek mam,
Jak kaczuszka skrzydła mam,
I ogonek też mam
Kwa kwa kwa kwa"

Najnowsze