Titan

i

Autor: AP

Potwierdził się czarny scenariusz

Titan: Kto zginął na pokładzie łodzi OceanGate? Lista ofiar

2023-06-22 21:37

Tragiczny finał poszukiwań łodzi Titan. Na dnie Atlantyku znaleziono szczątki łodzi, która miała dotrzeć do wraku Titanica. Na pokładzie zaginionej łodzi podwodnej znajdowało się pięć osób. Niestety, jak przekazała firma OceanGate, do której należał obiekt, wszyscy zginęli. Kto był na pokładzie Titana? Szczegóły poniżej.

Titan, mała komercyjna łódź podwodna firmy OceanGate, była poszukiwana jest od niedzieli (17 czerwca). Zaledwie 105 minut po rozpoczęciu podróży utracono kontakt z załogą. Cała piątka miała zwiedzać komercyjnie wrak Titanica. Niestety, mimo upływu czasu nie udawało się odnaleźć łodzi. Amerykańska Straż Przybrzeżna poinformowała w czwartek (22 czerwca) na Twitterze, że kanadyjski statek Horizon Arctic rozmieścił zdalnie sterowanego robota (ROV), który "dotarł do dna Oceanu Atlantyckiego i rozpoczął poszukiwania zaginionej łodzi podwodnej". Tego samego dnia, około godz. 13.08 polskiego czasu miały skończyć się zapasy tlenu na pokładzie Titana. Szanse na uratowanie załogi były bardzo małe. Eksperci nie mieli wątpliwości, że doszło do tragedii. Niestety, w czwartek wieczorem nadeszły tragiczne wieści. - Znaleźliśmy szczątki łodzi podwodnej Titan. Szczątki wskazują na katastrofalne uszkodzenie kadłuba ciśnieniowego - powiedział w czwartek dowódca 1. Dystryktu Straży Wybrzeża USA (USCG) kontradmirał John Mauger.Znajdowały się one około 500 metrów od wraku Titanica.

Kto zginął na statku Titan?

Na pokładzie Titana znajdowała się pięcioosobowa załoga. W jej skład wchodzili brytyjski miliarder i podróżnik Hamish Harding, Shahzada Dawood wraz z synem Sulemanem, współzałożyciel OceanGate Stockton Rush oraz francuski nurek Paul-Henry Nargeolet. - Uważamy, że nasz dyrektor wykonawczy Stockton Rush, Shahzada Dawood i jego syn Suleman, Hamish Harding i Paul-Henry Nargeolet niestety zginęli - przekazała firma OceanGate w oświadczeniu cytowanym przez CNN.

Zginęli na pokładzie Titana. Kim byli?

Brytyjski miliarder i podróżnik Hamish Harding prowadził biznesy w branży lotniczej, był znanym odkrywcą i poszukiwaczem przygód. Przedsiębiorca odbył komercyjny lot w kosmos, dzierżył też trzy rekordy Guinnessa, w tym za najdłuższy czas spędzony w najgłębszym miejscu światowych oceanów - Rowie Mariańskim, wielokrotnie podróżował też na biegun południowy. Paul-Henry Nargeolet był francuskim nurkiem. Był jednym z największych światowych ekspertów w kwestii katastrofy Titanica, spędził we francuskiej flocie wojennej 25 lat. Shahzada Dawood i jego syn Suleman pochodzili z jednej z najbogatszych pakistańskich rodzin. Stockton Rush był współzałożycielem i dyrektorem wykonawczym OceanGate.

Titan znaleziony na dnie Atlantyku

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany