Szef wysłał mu niechcący 286 pensji. Obiecał zwrócić, lecz... tyle go widziano

i

Autor: SHUTTERSTOCK

kosztowna pomyłka

Szef wysłał mu niechcący 286 pensji. Obiecał zwrócić, lecz... tyle go widziano

2022-12-22 9:27

Oj, mocno musi sobie pluć w brodę osoba zatrudniona u znanego chilijskiego producenta mięs, która odpowiedzialna jest za wypłatę pensji zatrudnionym w przedsiębiorstwie pracownikom. Przez jej pomyłkę jeden z nich zamiast standardowego wynagrodzenia, otrzymał jego 286-krotność (co oznacza przeszło jego 24-letnie zarobki). Choć mężczyzna zobowiązał się szybko zwrócić nadpłatę, to ostatecznie po prostu je wypłacił i... zniknął. Już ponad pół roku trwają jego poszukiwania!

Sytuacja jak z marzeń/koszmaru (w zależności, z której strony na to patrzeć) wydarzyła się w maju w Chile. To wówczas 286-krotność miesięcznej wypłaty wysłał do pracownika działający w prowincji Santiago producent mięs Cial (Consorcio Industrial de Alimentos). Pracodawca zamiast jednej pensji w wysokości 500 tys. chilijskich pesos (2481 zł) wypłacił mu przez pomyłkę 165 398 851 pesos (821 tys. zł)! Po szybkim dostrzeżeniu błędu firmy pracownik skontaktował się z pracodawcą, zapewniając, że następnego dnia uda się do banku i zwróci sumę na konto firmy. Najwyraźniej jednak jego uczciwość w ciągu nocy wyparowała...

Ostatecznie następnego dnia złożył wypowiedzenie w pracy (oczywiście wysłał je pocztą), wypłacił pieniądze z konta i od tamtej pory słuch o nim zaginął, a wszystkie próby nawiązania z nim kontaktu zawiodły. Firma wędliniarska złożyła zawiadomienie na policji, a ta od sześciu miesięcy bezskutecznie próbuje go namierzyć.

Sonda
Czy uważasz, że średnia pensja w Polsce jest wysoka?
Krzysztof Jackowski przewiduje jak będzie się żyło, nam Polakom, w 2023 roku
Nasi Partnerzy polecają