Szok! Król Karol III eksmitował Harry'ego i Meghan! Ich pałac dał zhańbionemu księciu

i

Autor: Shutterstock; Kirsty O'Connor/AP; Kirsty Wigglesworth/AP; White Label/East News Szok! Król Karol III eksmitował Harry'ego i Meghan! Ich pałac dał zhańbionemu księciu

Król się mści?

Szok! Król Karol III eksmitował Harry'ego i Meghan! Ich pałac dał zhańbionemu księciu

2023-03-01 10:44

"To z pewnością oznacza koniec czasu Harry'ego i Meghan w Wielkiej Brytanii" - komentuje królewski ekspert po tym, co zrobił właśnie król Karol III. Brytyjski monarcha rozpoczął proces wyrzucania Harry'ego i Meghan z Frogmore Cottage, rezydencji w Windsorze, którą para otrzymała w prezencie ślubnym od zmarłej królowej Elżbiety. Eksmisja to zemsta za skandaliczną autobiografię księcia. To nie koniec ich kłopotów!

Co za zwrot akcji! Król Karol III (74 l.) postanowił na dobre wyrzucić z Wielkiej Brytanii swojego młodszego syna Harry'ego (38 l.) i jego żonę Meghan Markle (41 l.). Jak donosi "The Sun", krótko po tym, jak w styczniu tego roku w Wielkiej Brytanii ukazały się sensacyjne wspomnienia Harry'ego zatytułowane "Spare", rozpoczął proces wyrzucania syna i synowej z niewielkiej, pięciopokojowej posiadłości Frogmore Cottage, którą otrzymali w prezencie od zmarłej we wrześniu ubiegłego roku królowej Elżbiety II. Król podobno mści się w ten sposób za szereg oskarżeń wobec rodziny królewskiej, jakie pojawiają się w bestsellerowej książce. 

To koniec Meghan i Harry'ego? Nie mają już do czego wracać

W 2019 roku Meghan i Harry zlecili we Frogmore wartą 2,4 miliona funtów renowację, spędzili tam jednak tylko sześć miesięcy, zanim postanowili zrezygnować z oficjalnych obowiązków królewskich i przeprowadzić się do Montecito w Kalifornii. Zaznaczali przy tym, że Frogmore będzie zawsze miejscem w Wielkiej Brytanii, do którego będą mogli przyjeżdżać i mieć tam namiastkę domu. Wygląda na to, że nic z tego. Jak informują źródła bliskie Pałacowi Buckingham, para miesiąc temu otrzymała od króla decyzję o eksmisji. "Uważa się, że rodzice 3-letniego Archiego i 18-miesięcznej Lilibet nie otrzymali alternatywnego domu w Wielkiej Brytanii. Mówi się, że Harry już zlecił spakowanie cennych przedmiotów, w tym ozdobnej otomańskiej ławki i zabytkowego szezlongu, i wysłanie ich do Kalifornii" - czytamy.

Seksskandal z księciem Andrzejem. Przejmie rezydencję po Harrym?

Tymczasem Frogmore ma trafić do... zhańbionego brata króla Karola, 63-letniego Andrzeja, oskarżanego o udział w seksaferze związanej z Jeffreyem Epsteinem. Książę jeszcze nie przyjął tej oferty. Eksmisja to nie koniec kłopotów Harry'ego i Meghan. Podobno do tej pory para nie otrzymała zaproszenia na oficjalną koronację Karola III, zaplanowaną na 6 maja. "Jeśli ich nie zaprosi, oznacza to otwartą wojnę i koniec stosunków z tą częścią rodziny" - mówią źródła. 

Sonda
Czy rodzina królewska powinna pozwać księcia Harry'ego i Meghan?
Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała
Nasi Partnerzy polecają