Szok! Rekin zombie w natarciu. Był w połowie zjedzony, a wciąż żył i polował

2021-11-25 14:47
Rekin
Autor: Alex Steyn / Unsplash Rekin zombie znów atakuje

Niezwykle rzadką okazję, by zarejestrować tego typu zjawisko miał naukowiec z Hiszpanii. Gdy wraz z grupą badaczy wypuszczał do wody oceanicznego rekina czarnopłetwego, nagle na drapieżnika napadła grupa innych rekinów, zadając mu śmiertelne obrażenia. Rekin jednak, mimo że został dosłownie na wpół zjedzony, wciąż się bronił i polował na inne osobniki.

Rekin, który został niemal pożarty żywcem przez inne, już został okrzyknięty "rekinem zombie". Świadkiem całego zdarzenia był 35-letni dr Mario Lebrato, który wraz z grupą innych naukowców, wypuszczał go do morza u wybrzeży Hiszpanii. Jak donosi "The Sun", gdy drapieżnik znalazł się może dwa metry pod wodą, wokół niego bardzo szybko pojawiły się inne osobniki i z miejsca zaczęły go atakować. Według relacji naukowca, były to najprawdopodobniej żarłacze tępogłowe, ważące nawet 300-400 kg. Rekiny dosłownie wyszarpały dolną część ciała drapieżnika, który dopiero co trafił do wody, a który mimo wszystko wciąż zaciekle się bronił, atakował agresorów i w końcu odpłynął. Jak informował dr Lebrato, krwawy incydent trwał około 20 minut.

CZYTAJ TAKŻE! Pilne! Szczepionka przeciw koronawirusowi zarekomendowana dla dzieci w wieku 5-11 lat

Super Raport 25.11 (Goście: Bartosz Arłukowicz - PO oraz dr hab. Tomasz Słomka - politolog, UW) Sedno Sprawy: Krzysztof Bosak

Dr Lebrato przyznał, że o ile nie dziwi go to, że rekiny zaatakowały osobnika swojego gatunku, bo ich skłonności do kanibalizmu są potwierdzone, o tyle jest zaskoczony, że widział to na własne oczy i zdołał to udokumentować, bo taka możliwość zdarza się niezwykle rzadko. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ! Św. Mikołaj całuje swojego chłopaka. Ta reklama poczty chwyta za serce! [WIDEO]

Sonda
Widziałeś/-aś kiedyś rekina?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE