Szok! Uczeń planował strzelaninę? Jedna ze szkół zamknięta do odwołania

2021-12-11 10:33
Szok! Uczniowie planowali strzelaninę? Jedna ze szkół zamknięta do odwołania
Autor: AP Niedawno do strzelaniny doszło w szkole w Michigan

Tuż przed weekendem działanie wstrzymała jedna ze szkół publicznych pod Waszyngtonem. Dyrektorka placówki zdecydowała o przejściu na zdalne nauczanie po tym, jak pojawiły się pogłoski, że jeden z uczniów może planować zamach. Chłopak miał o tym pisać w mediach społecznościowych. "Groźby zawierały sformułowania dotyczące możliwej strzelaniny w jednej z naszych szkół".

Do rodziców uczniów zespołu szkół publicznych w Manassas Park w stanie Wirginia pod Waszyngtonem trafił mail, w którym dyrektorka szkoły poinformowała, że placówka do odwołania zostanie zamknięta, a nauka będzie prowadzona w sposób zdalny. Powodem takiej decyzji nie jest jednak kolejna fala pandemii koronawirusa, a zagrożenie strzelaniną. Polska Agencja Prasowa cytuje fragment komunikatu, jaki został wysłany do rodziców. "Wcześniej potencjalne groźby obiegające media społecznościowe zostały zgłoszone naszej uwadze. Groźby zawierały sformułowania dotyczące możliwej strzelaniny w jednej z naszych szkół. Policja Manassas Park kontynuuje śledztwo w tej sprawie". Zgodnie z ustaleniami Agencji, źródłem niepokojów miał być wpis ucznia szkoły średniej, z którego wynikało, że ma zamiar przeprowadzić atak. Inni uczniowie ostrzegali się przed tym na TikToku. 

NIE PRZEGAP! Szokujące słowa papieża Franciszka o SEKSIE bez ślubu. Bronił jednego z arcybiskupów?

NIE PRZEGAP! Krokodyl gigant dosłownie połyka zebrę. Niezwykłe zdjęcie jest jednym z najlepszych w tym roku

Strzelanina w szkole

Trudno się dziwić, że dyrekcja szkoły podjęła taką decyzję po tym, co niedawno wydarzyło się w Oxford High School w Michigan. 15-letni Ethan Crumbley otworzył w szkole ogień i zabił 4 osoby, a ranił 7. Dowody wskazują, że chłopak miał ten atak szczegółowo zaplanowany. Broń, z której zabijał, była prezentem świątecznym od jego rodziców. Para także dostała już zarzuty, ich syn będzie sądzony jak dorosły. 

CZYTAJ TAKŻE: Tak wyglądała nastoletnia matka Jezusa? Szokująca rekonstrukcja brazylijskiego artysty

Sonda
Czy rząd powinien znowu wprowadzić zdalne nauczanie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE