Szokujące słowa prawosławnego arcybiskupa. Straszy ofiary gwałtu piekłem!

i

Autor: Twitter

Odrażające!

Szokujące słowa prawosławnego arcybiskupa. Gwałciciel może trafić do nieba, a jego ofiara… do piekła!

2023-03-04 13:28

Arcybiskup Pitrim z Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej pokusił się o niezwykle szokujące słowa. W jednym z wywiadów stwierdził bowiem, że gwałciciel, jeśli tylko wyrazi skruchę za swój czyn, może pójść do raju. A ofiara gwałtu? Ta, zdaniem prawosławnego arcybiskupa, jeśli nie przebaczy swojemu oprawcy, trafi do piekła.

Szokujące słowa prawosławnego arcybiskupa

Arcybiskup Pitrim (jego świeckie imię to Paweł Wołoszkow) stoi on na czele arcybiskupstwa Syktywkaru i Komi Żyryjskiej w Rosji. W mediach społecznościowych pojawił się fragment kontrowersyjnego wywiadu, którego udzielił rosyjski duchowny. Słowa o gwałcie, które padły z jego ust nie mieszczą się w głowie!

Arcybiskup twierdzi bowiem, że gwałciciel ma szansę po śmierci trafić do nieba! Wystarczy, że okaże skruchę za swoje czyny. - Skruszony gwałciciel, który zrozumiał swój grzech, pójdzie do nieba. Prawdziwie skruszony nie czyni więcej podobnych rzeczy i idzie drogą doskonałości, poprawy i cnoty - stwierdził rosyjski duchowny.

Co więcej, zdaniem prawosławnego arcybiskupa ofiary gwałtu mogą pójść do piekła „jeśli nie przebaczą” swoim oprawcom.

Kontrowersyjne wypowiedzi rosyjskich duchownych

Warto zaznaczyć, że arcybiskup Pitrim nie jest jedynym rosyjskim duchownym, którego słowa szokują. Wystarczy przytoczyć słowa zwierzchnika Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, Cyryla I, który nie ukrywa swojego poparcia dla Rosji w wojnie na Ukrainie, a komentując sytuację na froncie, stwierdził, że "klęska Rosji w obecnych warunkach może doprowadzić do katastrofalnych skutków dla całej ludzkości", a "chęć zniszczenia" tego kraju będzie oznaczać koniec świata.

Z kolei inny duchowny, Wasiliew, mówił rosyjskim kobietom, że powinny "płodzić się", tak, aby „wysyłanie synów na wojnę "nie było problematyczne". - Z natury Pan Bóg w większości przypadków pozwolił każdej kobiecie rodzić wiele dzieci. Jeśli kobieta spełni to przykazanie Boże "Bądź płodna i rozmnażaj się", to będzie miała więcej niż jedno dziecko. Tak więc nie będzie tak bolesne i przerażające dla niej rozstanie z nim - tłumaczył.

Nasi Partnerzy polecają