Tajemnicza przepowiednia ojca Pio o Janie Pawle II. To daje do myślenia

2020-10-21 15:22 ZPL
OJCIEC PIO
Autor: materiały prasowe OJCIEC PIO

Ojciec Pio, słynny franciszkanin i zakonnik, w 2002 roku został uznany przez Kościół katolicki za świętego. Jak się okazuje, jeszcze w latach 40. po II wojnie światowej duchowny spotkał się z Karolem Wojtyłą i przepowiedział mu przyszłość. Dziś już wiemy, że wszystko się sprawdziło.

W 1978 roku ówczesny kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża. W konklawe, które zwołano po bardzo krótkim pontyfikacie Jana Pawła I, wzięło udział 111 duchownych, którzy przeprowadzili 8 głosowań. Karol Wojtyła został wybrany po godzinie 16.30. Tuż po 18 znad Kaplicy Sykstyńskiej zaczął się unosić biały dym. Przed godziną 19 polski duchowny przemówił do tłumu zgromadzonego na placu świętego Piotra. - Najwybitniejsi kardynałowie powołali nowego biskupa Rzymu. Powołali go z dalekiego kraju, z dalekiego, ale jednocześnie jakże bliskiego poprzez komunię w chrześcijańskiej wierze i tradycji (...) Nie wiem, czy będę umiał dobrze wysłowić się w waszym... naszym języku włoskim. Gdybym się pomylił, to mnie poprawcie - powiedział.

Wiele osób, które bada i wnikliwie interesuje się życiorysem Jana Pawła II, zastanawia się, czy polski papież mógł wiedzieć wcześniej o tym, że zostanie głową Kościoła katolickiego. Według badaczy taką przepowiednię w 1947 roku stworzył ojciec Pio, który kilkadziesiąt lat później został uznany za świętego. Tuż po II wojnie światowej słynny stygmatyk miał się spotkać z Karolem Wojtyłą i przepowiedzieć mu, że będzie pełnił "najwyższą funkcję w Kościele". Jan Paweł II zaprzeczał jednak, by włoski zakonnik przewidywał mu przyszłość.

100. rocznica urodzin Papieża
Najnowsze