Tina Turner koncert w Polsce

i

Autor: ADAM JAGIELAK/SUPER EXPRESS

Śmierć Tiny Turner

Tina Turner w Polsce. Ile razy królowa muzyki wystąpiła w naszym kraju?

2023-05-26 11:50

Tina Turner (+84 l.) miała wielu fanów także w Polsce. Jedna z największych gwiazd muzyki w dziejach zachwycała pokolenia Polaków. Nie wszyscy pamiętają, że odwiedziła nasz kraj aż trzykrotnie, a jeden z koncertów Tiny Turner w Polsce odbył się zaledwie na dziesięć dni przed wprowadzeniem stanu wojennego.

Tina Turner dawała wspaniałe show na koncertach. W Polsce była trzykrotnie. Pamiętacie te koncerty?

Tina Turner zmarła 24 maja po wieloletnich zmaganiach z ciężkimi chorobami. Jej śmierć była szokiem, bo Tina mimo kłopotów ze zdrowiem była zawsze wulkanem energii, a na scenie dawała nieprawdopodobne show. Od kilkunastu alt jednak regularnie nie koncertowała. Ostatni koncert Tiny Turner miał miejsce w 2009 na Sheffield Arena w Wielkiej Brytanii. Jednak jeszcze w 2008 wystąpiła gościnnie na scenie z Beyonce, by wykonać piosenkę Proud Mary podczas rozdania nagród Grammy. Aż trudno uwierzyć, że już nigdy nie zaśpiewa na żywo... Czy Tina Turner grała również w Polsce? Jak najbardziej! Królowa muzyki zawsze miała w Polakach oddanych fanów. Nie wszyscy pamiętają, że odwiedziła nasz kraj aż trzykrotnie.

Tina Turner ostatni raz była w Polsce w 2000 roku

Kiedy odbyły się koncerty Tiny Turner w Polsce? Tina Turner była trzykrotnie w Polsce. Po raz pierwszy koncertowała u nas w 1981 roku w Katowicach i w Warszawie. Ten drugi koncert dała zaledwie na dziesięć dni przed wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego. W 1996 roku wystąpiła w Warszawie, promując album „Wildest Dreams”. Ostatni koncert Tiny w naszym kraju miał miejsce w 2000 roku. 15 sierpnia 61-letnia Tina szalała na scenie w Sopocie. Wszyscy mieliśmy po cichu nadzieję, że jeszcze kiedyś "babcia rocka" do nas przyjedzie.

Sonda
Czy byłeś kiedyś na koncercie Tiny Turner?

QUIZ. Czy znasz piosenki z czołówek polskich seriali? 10/10 dla prawdziwych fanatyków!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. "Życie, życie jest..."
Tina Turner przeżyła piekło. Mąż ją katował
Nasi Partnerzy polecają