To koniec koronawirusa! Wuhan w końcu się otwiera

2020-03-24 20:02 mw
Uwięzieni w Wuhan boją się głodu
Autor: AP Uwięzieni w Wuhan boją się głodu

Władze chińskiej prowincji Hubei ogłosiły coś, na co mieszkańcy miasta czekali od dawna. 11-milionowe miasto, które było epicentrum epidemii koronawirusa, w końcu się otworzy! Miasto było zamknięte od 23 stycznia.

To koniec blokady Wuhan w prowincji Hubei, w którym 23 stycznia władze zarządziły całkowite zamknięcie na świat w związku z błyskawicznie rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2. We wtorek władze ogłosiły, że Wuhan zlikwiduje wszystkie blokady, które od dwóch miesięcy obowiązywały w mieście. Zniesienie kwarantanny związane jest ze spadkiem liczby nowych zakażeń koronawirusem w rpowincji Hubei, w której żyje ok. 56 milionów ludzi. Odnotwano, że od 19 marca w regionie nie pojawiło się do tej pory ani jeden nowy przypadek. 

Wygląda na to, że Chiny najgorsze mają już za sobą, a nowe przypadki Covid-19 pojawiają sie tylko u osób, które przyjechały z zagranicy. Od środy Chiny mają znieść większość ograniczeń w podróżowaniu do prowincji Hubei. Jednak nowe przepisy nie obowiązują wszystkich. Jak zaznaczyły chińskie władze, wjazd do prowincji będą dotyczyć tylko osób, które mają niewielkie ryzyko zakażeniem koronawirusem. Odblokowanie prowincji nie oznacza jednak, otwarcia Wuhan, a ponowne otwarcie miasta nastąpi dopiero 8 kwietnia. 

Wuhan Shake - Ludzie w Chinach znaleźli ciekawy sposób na powitanie.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze